fbpx
ALBERT SOSNOWSKI

Albert Sosnowski

Zawodnik MMA Albert Sosnowski

Biogram

Albert Sosnowski - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Albert Sosnowski - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Albert Sosnowski?

Albert Dariusz Sosnowski, urodzony 7 marca 1979 roku w Warszawie, to polski bokser wagi ciężkiej, którego kariera w świecie boksu była pełna emocji, zwycięstw i porażek. Jest byłym mistrzem świata organizacji WBF, mistrzem Europy EBU oraz byłym pretendentem do tytułu mistrza świata organizacji WBC.

Albert Sosnowski – Początki Kariery

Sosnowski rozpoczął swoją zawodową karierę bokserską 22 lipca 1998 roku, wygrywając swoją pierwszą walkę przez TKO w pierwszej rundzie przeciwko czeskiemu bokserowi Janowi Drobeně. Następnie przez 18 kolejnych pojedynków nie doznał porażki, co dało mu reputację obiecującego zawodnika.

Albert Sosnowski – Mistrz Świata WBF

Jednym z najważniejszych momentów w karierze Sosnowskiego było zdobycie tytułu mistrza świata organizacji WBF. Stało się to 4 listopada 2006 roku, gdy pokonał reprezentanta RPA Lawrence’a Tauasę decyzją większości.

Albert Sosnowski – Sukcesy na Poziomie Europejskim

Sosnowski zyskał również tytuł mistrza Europy EBU, który zdobył 18 grudnia 2009 roku po pokonaniu Włocha Paolo Vidoza decyzją jednogłośną. Ten sukces otworzył mu drogę do walki o mistrzostwo świata WBC z Witalijem Kliczko, jednak w tej walce Sosnowski przegrał przez nokaut w 10. rundzie.

Albert Sosnowski – Powrót do Polski

Po wielu latach spędzonych za granicą i licznych walkach na światowej scenie boksu, Sosnowski powrócił do Polski. Stoczył swoją pięćdziesiątą walkę 25 września 2010 roku, pokonując Anglika Paula Butlina przez nokaut w pierwszej rundzie.

Albert Sosnowski – Walka na Poziomie Europejskim

4 grudnia 2010 roku miał stawić czoła Aleksandrowi Dimitrenko o mistrzostwo Europy EBU, jednak walka została odwołana z powodu problemów zdrowotnych Ukrainca. Do starcia doszło później, 26 marca 2011 roku w Hamburgu, gdzie Sosnowski przegrał przez nokaut w 12. rundzie.

Albert Sosnowski – Ostatnie Lata Kariery

Albert Sosnowski uczestniczył w różnych wydarzeniach bokserskich na całym świecie, staczając walki z utytułowanymi przeciwnikami. W ostatnich latach swojej kariery odniósł kilka zwycięstw, ale również doznał porażek. Po walce w 2017 roku ogłosił zakończenie swojej sportowej kariery.

Albert Sosnowski – Clout MMA

Jednak historia Alberta Sosnowskiego wciąż nie jest zakończona. 2 października 2023 roku federacja Clout MMA ogłosiła jego walkę z Remigiuszem Gruchałą, która odbędzie się 28 października 2023 roku w płockiej Orlen Arenie. To niezwykłe starcie planowane jest w rękawicach do mieszanych sztuk walki, co jest wydarzeniem nietypowym w karierze boksera.

Albert Sosnowski – Życie prywatne

Poza karierą bokserską, Albert Sosnowski brał udział w różnych programach telewizyjnych, w tym w programie Big Brother VIP i jako współprowadzący program „Kuchnia boksu” razem z Agnieszką Rylik. Sosnowski miał również udział w wideoklipach muzycznych i działał jako instruktor boksu.

Albert Sosnowski – Sportowa ikona

Albert Sosnowski to postać, która na stałe wpisała się w historię polskiego boksu. Jego kariera była pełna wyzwań i emocji, a teraz, po zakończeniu bokserskiej kariery, wciąż pozostaje postacią medialną i sportową ikoną. Jego nadchodząca walka w MMA będzie z pewnością ciekawym wydarzeniem dla fanów sportów walki.

Albert Sosnowski - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: Clout MMA

Styl bazowy: Boks

Pseudonim: Dragon

Data urodzenia (ile ma lat?): 7 marca 1979 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Warszawa

Albert Sosnowski - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:51

L:9

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Albert Sosnowski - Newsy