fbpx
Tom Aspinall doznał kontuzji przed Galą UFC 295?! - Zdobył Pas!

Tom Aspinall doznał kontuzji przed Galą UFC 295?! – Zdobył Pas!

Spis treści - Tom Aspinall doznał kontuzji przed Galą UFC 295?! – Zdobył Pas!

Tom Aspinall to zdobywca tymczasowego pasa mistrza wagi ciężkiej na gali UFC 295 w Nowym Jorku. W programie The MMA Hour przyznał się, że zastanawiał się nad rezygnacją z walki życia z powodu kontuzji pleców. Pomimo trudności, Aspinall zdecydował się stawić czoła wyzwaniu i ostatecznie osiągnął imponujący sukces. W co-main evencie gali UFC 295, Aspinall zmierzył się z Sergieiem Pavlovichem, zdobywając tymczasowy tytuł mistrza wagi ciężkiej. Pierwotnie walką wieczoru miało być starcie Jon Jonesa z Stipem Miociciem o złoto w tej dywizji, jednak kontuzja pleców „Bonesa” zmusiła go do wycofania się z wydarzenia.

Aspinall doznał kontuzji pleców podczas treningu przed galą!

Aspinall ujawnił, że tuż przed wylotem do Nowego Jorku doznał poważnej kontuzji pleców podczas sparingu:

“Chciałem zrobić jeszcze jeden dobry sparing, zanim wyruszymy do Stanów Zjednoczonych. To było w czwartej rundzie tego sparingu. Nigdy wcześniej nie doświadczyłem czegoś podobnego. Wtedy przyszedł szalony skurcz pleców i moje plecy zesztywniały. Nic konkretnego się nie wydarzyło, a plecy miałem sztywne. Od tego momentu w zasadzie nie byłem w stanie trenować.
Ale zaakceptowałem walkę, świat wiedział o zmianie, a ja nagle nie mogłem się ruszyć. Miałem przed sobą najgorszą wizję. Za nami najkrótszy obóz przygotowawczy w karierze, który trwał dwa tygodnie, a ja nie mogłem korzystać z niczego, nad czym pracowałem. Chciałem zrezygnować. Ale na szczęście mój zespół stanął na wysokości zadania i był niesamowity. Poprawiało się, robiło się lepiej…”

Mimo przeciwności losu, Aspinall pokazał determinację i skuteczność, kończąc walkę z Pavlovichem już w pierwszej rundzie poprzez nokaut. Jego historia staje się inspiracją dla wielu, ukazując, że siła woli i wsparcie zespołu mogą pokonać nawet najtrudniejsze przeciwności.

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 1 Średnia: 5]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!