fbpx
Sportowcy którzy odeszli w 2022

Sportowcy którzy odeszli w 2022 roku

Spis treści - Sportowcy którzy odeszli w 2022 roku

 Wszyscy jesteśmy ludźmi i musimy zaakceptować fakt, że sportowcy również kiedyś odchodzą. Niezależnie od powodu, którego musimy pożegnać się z ulubionym sportowcem, zawsze pozostanie pewien sentyment i nostalgia. Wspomnienia o największych zwycięstwach, wyczynach i osiągnięciach zawsze będą czymś, co zostaje w naszej pamięci na długo. Zdarza się również, że odejście sportowca skłania nas do zatrzymania się i zastanowienia się nad tym, jak bardzo cenna jest każda chwila i każda możliwość do uprawiania ulubionych sportów czy aktywności. Dlatego tak ważne jest, aby doceniać sportowców za ich osiągnięcia i zawsze pamiętać o tym, jacy byli wielcy. Sprawdź, którzy sportowcy odeszli w 2022 roku.

Earnie Shavers zmarły 1.09.2022

 Earnie Shavers zmarł w wieku 77 lat. Był amerykańskim bokserem, który odniósł wiele sukcesów w swojej karierze. Przez wiele osób uważany jest za jednego z najlepszych nokauterów w historii boksu. W ciągu swojej 24-letniej kariery bokserskiej Stalowy Martwiak wygrał 74 walki, w tym 68 przez nokaut. Znany był z mocy swoich uderzeń, a jego prawe sierpowe okrzyknięto jako jedne z najpotężniejszych uderzeń w historii boksu. W tym czasie, Shavers walczył z takimi legendami jak Muhammad Ali, Joe Frazier, Ron Lyle czy Larry Holmes. Po zakończeniu kariery boksera, Shavers pracował jako trener bokserski i był zaliczany do grona najlepszych trenerów w swojej dziedzinie. Świat boksu stracił legendę, ale jej dziedzictwo na pewno przetrwa.

Dawid Ozdoba zmarły 3.10.2022

Dawid Ozdoba był znanym zawodnikiem MMA w Polsce. Niestety zmarł 3.10.2022 roku. Był zawsze bardzo ambitny i dążył do osiągania coraz lepszych wyników. W swojej karierze stoczył trzy walki freak fight, które przyniosły mu popularność. Poza ringiem lubił życie pełne adrenaliny i odwagi. Założył grupę „Bad boys”, jedną z najsłynniejszych grup chippendales w Polsce. Nie brakowało zarówno zwolenników, jak i krytyków jego działalności pozasportowej. Jego śmierć była ogromnym zaskoczeniem z uwagi na jego młody wiek. Będzie zapewne na długo pamiętany jako wybitny i kontrowersyjny zawodnik, który zawsze kroczył własną drogą.

Tomasz Wołek zmarły 21 września 2022

Tomasz Wołek był znanym dziennikarzem, publicystą i komentatorem. O jego zgonie z wielkim smutkiem napisały najważniejsze portale informacyjne w Polsce. Wołek wykazywał się wszechstronną wiedzą i klarownym stylem prowadzenia dyskusji – z tego powodu jego głos był bardzo ceniony w świecie dziennikarstwa. Należał do grona najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w kraju, którym udało się zyskać wielu oddanych czytelników i słuchaczy. Wołek zajmował się przede wszystkim kwestiami politycznymi i społecznymi, ale jego zakres zainteresowań był znacznie szerszy. Pisał między innymi o tematach kulturalnych, filozoficznych i humanistycznych. Jego teksty ukazywały się w wielu renomowanych czasopismach i gazetach. Wiele osób podkreśla, że Wołek w sposób szczególny rozumiał wpływ mediów na życie współczesnego człowieka, co pozwalało mu z jednej strony mówić z ogromnym autorytetem, a z drugiej odwoływać się do niezwykle szerokiej publiczności. Tomasz Wołek odejdzie z dziennikarskiego świata ze smutkiem wielu osób, które będzie trudno znaleźć kogoś, kto zastąpi jego nieprzeciętny talent.

Egon Franke zmarły 30.03.2022

Egon Franke był polskim szermierzem pochodzenia niemieckiego. Był jednym z wybitnych szermierzy, którzy zdobyli złoto na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 1964 roku. Franke był mistrzem w szabli indywidualnie i drużynowo, a jego sukcesy na arenie międzynarodowej przyczyniły się do znacznego rozwoju polskiej szermierki. Po zakończeniu kariery sportowej pracował jako trener szermierki i szkolił kolejne pokolenia polskich szablistów. W Polsce był bardzo szanowany i cieszył się dużą popularnością, zarówno wśród środowiska szermierczego, jak i poza nim. Niestety, Egon Franke zmarł 30.03.2022 roku, co było wielkim zaskoczeniem i ogromną stratą dla całej polskiej szermierki. Jego osiągnięcia i wkład w rozwój szermierki w Polsce zawsze będą pamiętane i doceniane.

Sprawdź jak wygląda Transport Zwłok z Niemiec

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 1 Średnia: 5]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!