fbpx

Roberto Soldic

Zawodnik MMA Roberto Soldic

Biogram

Roberto Soldic - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Roberto Soldic - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Roberto “Robocop” Soldic

Chorwacki zawodnik mieszanych sztuk walki. Roberto Soldic na co dzień trenuje w UFD GYM w niemieckim Dusseldorfie. Od kilku lat związany z polską federacją KSW, a od 2021 podwójny mistrz tej federacji (waga półśrednia i waga średnia).

Roberto Soldic – biografia

Zawodnik urodził się w Bośni i Hercegowinie. Swoją karierę sportową rozpoczynał od gry w piłkę nożną, a następnie od zajęć z judo. Po kilku miesiącach zaczął trenować MMA, a w późniejszym okresie przeniósł się do Niemiec, aby w pełni oddać się tej dyscyplinie. Zawodnik poświęcił bardzo wiele, a dziś jego nazwisko nie jest anonimowe w kręgu sportów walki w całej Europie. Biografia Roberto Soldica jest niezwykle ciekawa i był on mistrzem, aż 4 federacji.

Kariera w MMA – Roberto Soldic

Zawodnik UFD GYM to były mistrz organizacji: SMMAC, FFC i Superior FC. Tytuły zdobywał w kolejnych 3 walkach w Szwajcarii, Chorwacji i Niemczech. Po chwilowej przygodzie w SBC i CWFC przeniósł się do KSW na stałe. I tak naprawdę to tutaj, rozpoczęła się jego wielka kariera w MMA. Roberto Soldic najpierw odebrał pas Borysowi Mańkowskiego w znakomitym stylu, a następnie wygrywał z prawie wszystkimi zawodnikami (przegrał jedynie z Du Plessisem w pierwszej walce). Dziś jest podwójnym mistrzem KSW w wadze półśredniej i średniej. Aktualnie krążą plotki o jego przenosinach do UFC.

Roberto Soldic - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): brak oficjalnej daty

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): nieznane

Roberto Soldic - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Roberto Soldic - Newsy