fbpx
Rafał Haratyk

Rafał Haratyk

Zawodnik MMA Rafał Haratyk

Biogram

Rafał Haratyk - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Rafał Haratyk - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Rafał Haratyk?

Rafał Haratyk to wybitny polski zawodnik MMA wagi średniej, który w swojej karierze przeżył wiele fascynujących momentów i wciąż pozostaje aktywny na arenie międzynarodowej. Zanim dołączył do KSW, jednej z najważniejszych organizacji MMA w Polsce, zdobył uznanie w wielu innych organizacjach na całym świecie.

Rafał Haratyk – Początek Kariery

Haratyk urodził się 11 sierpnia 1987 roku w Bielsku-Białej. Jego droga do MMA była wyjątkowa, zaczynając od trenowania karate, judo i kickboxingu w młodym wieku. W wieku 18 lat postanowił połączyć swoje umiejętności i przenieść się do świata mieszanych sztuk walki, co okazało się trafionym wyborem.

Rafał Haratyk – Debiut

Jego profesjonalny debiut odbył się 30 maja 2010 roku podczas gali Ring XF 2 – Second Coming. Tam znokautował swojego rywala, Mateusza Pogudza, dusząc go w niecałą minutę walki. To był tylko początek długiej i udanej kariery w MMA. W swojej drugiej zawodowej walce, Haratyk zmusił Marcina Mencla do poddania się po serii ciosów. Mencel, trafiony przez Haratyka, odklepał w matę, poddając walkę. To kolejne zwycięstwo potwierdziło potencjał Haratyka jako groźnego zawodnika w wadze średniej.

Rafał Haratyk – Ares FC

W grudniu 2022 roku, Haratyk podpisał kontrakt z francuską organizacją Ares Fighting Championship. To była ważna chwila w jego karierze, ponieważ dawała mu okazję do rywalizacji na międzynarodowej scenie.

Rafał Haratyk – Pas mistrzowski

Na gali Ares FC 11, która odbyła się 20 stycznia 2023 w Paryżu, Haratyk walczył o pas mistrza wagi średniej przeciwko Abdoulowi Abdouraguimovowi. Mimo dominacji w większości walki, Haratyk został zaskakująco poddany balachą na kolano w ostatnich chwilach pojedynku. To było niewątpliwie rozczarowanie, ale pokazało, że nawet doświadczeni zawodnicy muszą być gotowi na niespodziewane zwroty akcji.

Rafał Haratyk – Walki

W marcu 2023 roku Haratyk otrzymał szansę ponownej walki o pas mistrza wagi średniej francuskiej organizacji. Miało to nastąpić na gali Ares FC 16, gdzie jego przeciwnikiem miał być Brazylijczyk Henrique Shiguemoto. Jednak walka została przełożona z powodu oskarżenia Shiguemoto o stosowanie dopingu. To wydarzenie pokazuje, jak ważna jest dla Haratyka czysta rywalizacja i rygor antydopingowy w sporcie.

Rafał Haratyk – KSW

We wrześniu 2023 roku, Haratyk podpisał kontrakt z KSW  na walki w wadze półciężkiej. Jego debiut w KSW będzie miał miejsce 14 października 2023 na gali KSW 87: Stošić vs. Martínek w Trzyńcu, gdzie zmierzy się z byłą pretendentem do tytułu mistrza wagi półciężkiej, Chorwatem Ivanem Erslanem.

Rafał Haratyk – Osiągnięcia

Haratyk może pochwalić się bogatą karierą. Jego osiągnięcia obejmują zdobycie mistrza świata amatorskiego MMA w 2012 roku pod okiem Światowej Federacji Zapaśniczej FILA. Jest również medalistą Mistrzostw Polski Grapplingu z 2012 roku w kategorii 92 kilogramy.

Rafał Haratyk

Jego przyszłość w KSW jest pełna obietnic i niezwykle ekscytująca. To kolejny etap w karierze Rafała Haratyka, który pozostaje jednym z najważniejszych polskich zawodników MMA i reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej. Jego nieprzeciętne umiejętności i zapał do rywalizacji sprawiają, że jest zawodnikiem, którego warto obserwować.

Rafał Haratyk - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Polish Tank

Data urodzenia (ile ma lat?): 1987.08.11

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Polska

Rafał Haratyk - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:17

L:5

D:2

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Rafał Haratyk - Newsy