fbpx
Rafael dos Anjos

Rafael dos Anjos

Zawodnik MMA Rafael dos Anjos

Biogram

Rafael dos Anjos - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Rafael dos Anjos - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Rafael dos Anjos?

Rafael Souza dos Anjos, brazylijsko-amerykański grappler i zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), urodził się 26 października 1984 roku w Rio de Janeiro. Jego życie zaczęło się jako niespokojne dziecko, które często wdawało się w bójki na ulicach rodzinnego miasta Niterói. Wszystko zmieniło się, kiedy w wieku dziewięciu lat rozpoczął treningi brazylijskiego jiu-jitsu pod okiem Daniela Matheusa. Od tego momentu zapasy na ulicach zamienił na sportową arenę.

Rafael dos Anjos – Kariera MMA

Dos Anjos zadebiutował zawodowo w MMA 25 września 2004 roku, notując wczesne zwycięstwa na lokalnych galach i imprezach w Brazylii. Jego talent i osiągnięcia zaowocowały kontraktem z największą organizacją na świecie, UFC. Mimo że początkowo przegrywał pojedynki, szybko rozwinął swój styl walki i zaczął wygrywać z coraz lepszymi rywalami.

Rafael dos Anjos – UFC

W 2015 roku nadszedł przełomowy moment w karierze Dos Anjosa. Pokonał Anthoniego Pettisa, zdobywając pas mistrza UFC wagi lekkiej. Następnie obronił swój tytuł, m.in. nokautując Donalda Cerrone w rewanżu.

Rafael dos Anjos – Porażki

Niestety, nie wszystkie walki kończyły się sukcesem dla dos Anjosa. Przegrał pojedynki z utalentowanymi zawodnikami, takimi jak Chabib Nurmagomiedow czy Colby Covington. Mimo to, zawsze pozostawał w czołówce swojej kategorii wagowej.

Rafael dos Anjos – Styl walki

Jego styl walki jest charakteryzowany przez agresję, mocne uderzenia i umiejętności grapplingu. Dos Anjos atakuje przeciwnika zdecydowanie i często zyskuje przewagę już we wczesnych rundach. Jest znany z lewego kopnięcia na korpus i prawego sierpowego na głowę oraz potężnych ciosów na ziemi. Po pewnym czasie Dos Anjos postanowił zmienić kategorię wagową na wyższą – półśrednią (do 77 kg), gdzie również odnosił sukcesy, m.in. pokonując Robbiego Lawlera.

Rafael dos Anjos – Życie prywatne

Poza walkami w oktagonie, Dos Anjos jest oddanym chrześcijaninem i kochającym ojcem. Razem z żoną Cris mają trójkę dzieci. W 2019 roku, on i jego rodzina zostali naturalizowanymi obywatelami Stanów Zjednoczonych.

Rafael dos Anjos

Rafael dos Anjos to nie tylko utalentowany zawodnik MMA, ale także wzór do naśladowania dla wielu osób. Jego wytrwałość, poświęcenie i umiejętności sprawiają, że jest szanowanym i cenionym zawodnikiem w świecie sportów walki. Bez wątpienia przyszłość tego nieustraszonego wojownika wciąż jest pełna ekscytujących wyzwań i zwycięstw.

Rafael dos Anjos - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 26 października 1984 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Brazylia

Rafael dos Anjos - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:32

L:15

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Rafael dos Anjos - Newsy