fbpx
Piotr Świerczewski

Piotr Świerczewski

Zawodnik MMA Piotr Świerczewski

Biogram

Piotr Świerczewski - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Piotr Świerczewski - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Piotr Świerczewski – kim jest?

Piotr Świerczewski to polski piłkarz, trener piłkarski i freak fighter. Urodził się 8 kwietnia 1972 roku w Nowym Sączu. Jest młodszym bratem Marka Świerczewskiego, również znanego piłkarza. Piotr Świerczewski posiada obywatelstwo francuskie.

Piotr Świerczewski – kariera piłkarska

Jego kariera piłkarska była pełna sukcesów. Zdobył wicemistrzostwo olimpijskie w Barcelonie w 1992 roku. W 1997 roku jako zawodnik SC Bastia wygrał Puchar Intertoto. W barwach różnych klubów piłkarskich czterokrotnie triumfował w Pucharze Polski. Dwukrotnie sięgnął także po Superpuchar Polski – w 1992 roku w barwach Katowic i w 2004 roku jako zawodnik Lecha Poznań.

Piotr Świerczewski – reprezentacja Polski

W reprezentacji Polski zadebiutował 26 listopada 1992 roku w meczu przeciwko Argentynie. Wystąpił również na mistrzostwach świata w 2002 roku, gdzie zagrał w dwóch meczach. Łącznie dla reprezentacji rozegrał 70 spotkań i strzelił jednego gola.

Piotr Świerczewski – trener

Po zakończeniu profesjonalnej kariery piłkarskiej w połowie 2010 roku, Świerczewski skupił się na karierze trenerskiej. Wraz z Maciejem Śliwowskim tworzył duet trenerski w Zniczu Pruszków. Pracował również jako szkoleniowiec w ŁKS Łódź, gdzie po spadku klubu do I ligi został dyrektorem sportowym. Później był trenerem Motoru Lublin, a od 2015 roku pełnił rolę asystenta selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21, Marcina Dorny.

Piotr Świerczewski – gala FFF

Piotr Świerczewski nie tylko związany jest z futbolem, ale także z mieszanych sztuk walki. 21 grudnia 2019 roku zadebiutował w freak fight podczas gali FFF 2, pokonując jednogłośnie na punkty Grzegorza „Grega Collinsa” Chmielewskiego. Jego kolejną przygodą w walce na zasadach MMA będzie pojedynek z Dariuszem „Daro Lwem” Kaźmierczukiem, który odbędzie się 21 lipca 2023 roku podczas gali Fame Friday Arena 1 w ramach Fame MMA.

Piotr Świerczewski – żona

Poza sportem, Piotr Świerczewski ma także życie prywatne. Jest żonaty z Lidią, która wystąpiła w 2005 roku w filmie dokumentalnym „Bo mój chłopak piłkę kopie”. Para ma dwoje dzieci: syna Tomasza, urodzonego w 2004 roku, oraz córkę Annę, urodzoną w 2007 roku.

Piotr Świerczewski – Agent Gwiazdy

Piotr Świerczewski angażuje się także poza światem sportu. W 2009 roku wystąpił w teledysku Red & Spinache, wcielając się w rolę policjanta. Ponadto, wiosną 2018 roku brał udział w trzecim sezonie programu TVN Agent – Gwiazdy, gdzie rywalizował w różnorodnych zadaniach.

Piotr Świerczewski – procesy sądowe

Niestety, w przeszłości Piotr Świerczewski był również zamieszany w procesy sądowe. Za swoje zachowanie po meczu towarzyskim Polski z Irlandią w Bydgoszczy 28 kwietnia 2004 roku, gdzie doszło do utarczek i znieważenia dziennikarza Adama Godlewskiego, został ukarany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Nałożono na niego karę dyskwalifikacji na sześć miesięcy w zawieszeniu na rok oraz grzywnę w wysokości 28 tysięcy złotych.

Piotr Świerczewski - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: Fame MMA

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Świr

Data urodzenia (ile ma lat?): 8 kwietnia 1972 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Nowy Sącz

Piotr Świerczewski - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:2

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Piotr Świerczewski - Newsy