fbpx
Piotr Lisek

Piotr Lisek

Zawodnik MMA Piotr Lisek

Biogram

Piotr Lisek - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Piotr Lisek - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Piotr Lisek?

Piotr Lisek to jedno z najjaśniejszych nazwisk w polskiej lekkoatletyce, znany przede wszystkim ze skoku o tyczce. Jego kariera to historia ciężkiej pracy, determinacji i imponujących osiągnięć zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym poziomie. Piotr Lisek urodził się 16 sierpnia 1992 roku w Dusznikach.

Piotr Lisek – Początki kariery

Od samego początku swojej kariery lekkoatletycznej zwracał uwagę swoim talentem. Choć na początku specjalizował się w biegach przełajowych i skoku wzwyż, to toczącą go pasją stał się skok o tyczce. Już w 2009 roku zdobył swój pierwszy medal na zawodach rangi mistrzowskiej, brąz podczas ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. To był początek drogi do wielkich sukcesów.

Piotr Lisek – Osiągnięcia

W swojej karierze Piotr Lisek wielokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski, zarówno na stadionie, jak i w hali. Jego osiągnięcia w tej dyscyplinie są imponujące. Jednak prawdziwym przełomem było zdobycie złotego medalu halowych mistrzostw Europy oraz brązu na mistrzostwach świata w Pekinie w 2015 roku. To tam, na międzynarodowej arenie, potwierdził swoją pozycję jako światowej klasy tyczkarz.

Piotr Lisek – Rekord Polski

Warto wspomnieć o absolutnym rekordzie Polski, który ustanowił w 2019 roku, osiągając wysokość 6,02 metrów. To wyjątkowe osiągnięcie podkreśla jego wyjątkową pozycję w światowej lekkoatletyce.

Piotr Lisek – Medale

Nie można zapomnieć o sukcesach Piotra Liska na krajowym poziomie. W swojej kolekcji medalowej ma trzy złote medale mistrzostw Polski seniorów oraz wiele innych odznaczeń zdobytych na mistrzostwach krajowych.

Piotr Lisek – Działalność marketingowa

Piotr Lisek to nie tylko utalentowany sportowiec, ale także aktywny w dziedzinie marketingu. Stał się ambasadorem marki Kia Motors, co dodatkowo podkreśla jego popularność i wpływ na społeczeństwo.

Piotr Lisek – Życie prywatne

Piotr Lisek jest mężem Aleksandry Wiśnik, również utalentowanej lekkoatletki. Ich związek to doskonały przykład wsparcia i zrozumienia w sportowej rodzinie.

Piotr Lisek – Fame MMA

Najnowszym rozdziałem w karierze Piotra Liska jest jego debiut w MMA, dokładniej w organizacji Fame MMA. Walka na zasadach freak show fight z Dariuszem Kaźmierczukiem, znanym jako „Daro Lew”, obiecuje wielkie emocje i jest dowodem na to, że Lisek to sportowiec, który nie boi się nowych wyzwań.

Piotr Lisek - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: Fame MMA

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Lisek

Data urodzenia (ile ma lat?): 16 sierpnia 1992 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Duszniki

Piotr Lisek - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:1

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Piotr Lisek - Newsy