fbpx
Muhammad Mokaev

Muhammad Mokaev

Zawodnik MMA Muhammad Mokaev

Biogram

Muhammad Mokaev - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Muhammad Mokaev - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Muhammad Mokaev?

Muhammad Mokaev to zawodnik urodzony 30 lipca 2000 roku w Bujnaksku, Dagestanie. To nie tylko obiecujący zawodnik MMA, ale także inspirująca postać z niezwykłą historią życia. Jego podróż z uchodźczego obozu w Liverpoolu do ringów UFC to historia determinacji, pasji i sukcesu.

Muhammad Mokaev – dzieciństwo

Mokaev urodził się w Dagestanie, Rosji, w rodzinie Kumyk. Po śmierci matki, w wieku 12 lat, przeniósł się z ojcem do Anglii, gdzie ich początki były trudne. Umieszczeni w obozie dla uchodźców, otrzymywali jedynie 5 funtów dziennie na utrzymanie. Przeszedł trudny okres, zanim przeniesiono go do Wigan, a tam zaczęła się jego fascynacja zapasami i droga do sukcesu.

Muhammad Mokaev – zapasy

Mokaev, będąc dwukrotnym medalistą Mistrzostw Wielkiej Brytanii i mistrzem Anglii w zapasach, zdobył uznanie jako utalentowany zapaśnik. Jego umiejętności zostały docenione na arenie międzynarodowej, uczestnicząc m.in. w Mistrzostwach Europy w 2017 roku.

Muhammad Mokaev – amatorskie MMA

Debiutując w amatorskim MMA w 2015 roku, Mokaev szybko zyskał rozgłos, zdobywając mistrzostwo wagi muszej w drużynie Tanko FC w wieku 16 lat. Przez kolejne lata był niepokonany, a jego umiejętności i determinacja zwróciły uwagę organizacji MMA na całym świecie.

Muhammad Mokaev – Brave Combat Federation

Mokaev dołączył do Brave Combat Federation, gdzie zadebiutował 1 sierpnia 2020 roku, zwyciężając pojedynek z Glennem McVeighem. Jego kolejne walki w ramach tej organizacji przyniosły mu kolejne zwycięstwa i uznanie w świecie MMA.

Muhammad Mokaev – UFC

W listopadzie 2021 r. Mokaev podpisał kontrakt z UFC, jednej z najbardziej prestiżowych organizacji MMA. Jego debiut przeciwko Cody’emu Durden w marcu 2022 roku był spektakularny, a wygrana przez duszenie gilotynowe w pierwszej rundzie zdobyła nagrodę Występ Wieczoru.

Muhammad Mokaev – walki

Mokaev kontynuował swoją imponującą formę w UFC, zdobywając zwycięstwa m.in. nad Charlesem Johnsonem, Malcolmem Gordonem i Jafelem Filho. Jego umiejętności zapasowe i techniczne sprawiły, że stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników wagi muszej.

Muhammad Mokaev – życie osobiste

Poślubienie Khavy Eldarbekovej we wrześniu 2020 roku oraz publiczne wyrażenie swoich przekonań jako pobożny muzułmanin to dowód na to, że Mokaev to nie tylko fighter, ale również człowiek o silnych wartościach.

Muhammad Mokaev

Z planowaną walką z Alexem Perezem w marcu 2024 r., Muhammad Mokaev dalej dąży do osiągnięcia szczytu UFC w wadze muszej. Jego walka, zarówno ta na ringu, jak i ta w życiu, inspiruje do dążenia do sukcesu niezależnie od przeciwności. Muhammad Mokaev to nie tylko utalentowany zawodnik MMA, ale również symbol determinacji, siły charakteru i możliwości osiągnięcia najwyższych celów.

Muhammad Mokaev - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: The Punisher

Data urodzenia (ile ma lat?): 30 lipca 2000 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Buynaksk, Republic of Dagestan

Muhammad Mokaev - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:10

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Muhammad Mokaev - Newsy