fbpx
Manel Kape

Manel Kape

Zawodnik MMA Manel Kape

Biogram

Manel Kape - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Manel Kape - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Manel Kape?

Manel Kape, właściwie Manuel Pedro Gomes, urodził się 14 listopada 1993 roku w Luandzie, Angoli. Jako zawodowy zawodnik od 2012 roku, rozpoczął swoją karierę boksera, a następnie przeniósł się do mieszanych sztuk walki, debiutując w wieku 17 lat w zawodach Cage Fighters. W tym okresie zdobył doświadczenie, walcząc z takimi rywalami jak Arturem Gomes, Renato Ferreira czy Ricardo Teixeira.

Manel Kape – Rizin Fighting Federation

Po udziale w różnych wydarzeniach, Kape dołączył do Rizin Fighting Federation, gdzie zdobył tytuł mistrza wagi koguciej. Jego walki z Ersonem Yamamoto, Ianem McCallem czy Kaiem Asakurą przyniosły mu zarówno zwycięstwa, jak i porażki, ale Kape zawsze prezentował się jako utalentowany i widowiskowy zawodnik.

Manel Kape – UFC

W marcu 2020 roku Manel Kape podpisał kontrakt z UFC, stając się pierwszym portugalsko-angolskim zawodnikiem w tej organizacji. Jego debiut w UFC miał miejsce 6 lutego 2021 roku przeciwko Alexandre Pantoji. Kape uczestniczył w wielu walkach, z różnymi wynikami, mierząc się z takimi przeciwnikami jak Rogério Bontorin, Matheus Nicolau, Ode’ Osbourne czy Zhalgas Zhumagulov.

Manel Kape – Mistrzostwa i osiągnięcia

Manel Kape zdobył tytuł mistrza wagi koguciej w prestiżowej organizacji Rizin Fighting Federation. Jego udział w tej federacji przyniósł mu walki zarówno z renomowanymi rywalami, takimi jak Erson Yamamoto, Ian McCall czy Kai Asakura. Kape sięgnął po mistrzostwo wagi koguciej w Knock Out Championship, potwierdzając swoją dominację w tej kategorii wagowej. Jego umiejętności walki zostały docenione, co zaowocowało zdobyciem tytułu mistrza. Został również  uhonorowany tytułem Fighter of the Night podczas gali UFC 293.

Manel Kape

Manel Kape to dynamiczny zawodnik, który zdobył uznanie zarówno w organizacjach Rizin, jak i UFC. Jego styl walki i imponujące osiągnięcia uczyniły go jednym z najbardziej obiecujących zawodników w wadze muszej.

Manel Kape - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Starboy

Data urodzenia (ile ma lat?): 1993.11.14

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Luanda, Angola

Manel Kape - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:19

L:6

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Manel Kape - Newsy