fbpx
Łukasz Charzewski

Łukasz Charzewski

Zawodnik MMA Łukasz Charzewski

Biogram

Łukasz Charzewski - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Łukasz Charzewski - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Łukasz Charzewski – kim jest?

Łukasz Charzewski, utalentowany zawodnik MMA i zapaśnik, zyskał uznanie w polskim środowisku sportów walki. Urodzony 19 sierpnia 1992 roku w Kamiennej Górze. Charzewski zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Zapasach w latach 2014 i 2015. Obecnie jest związany kontraktem z renomowaną federacją Fight Exclusive Night (FEN) i od 15 października 2022 roku jest mistrzem FEN w wadze lekkiej.

Łukasz Charzewski – kariera MMA

Jego kariera w MMA rozpoczęła się 16 września 2016 roku na gali Pretorian Sports Club Pardubice: Pretorian Fight Night, gdzie odnotował zwycięstwo przez poddanie w trzeciej rundzie nad Miroslavem Strouhą. Kolejne sukcesy szybko przyszły, a Charzewski pokonał Łukasza Dziudzia na Gali Sportów Walki 13: Thirteen Scary w Gostyniu decyzją sędziowską po trzech rundach.

Łukasz Charzewski – porażki

Pierwszą porażkę doznał 30 września 2017 roku podczas gali Victory FC League 5 w Nowym Boguminie, gdzie przegrał niejednogłośną decyzją sędziowską z Tanasem Skevopulosem. Jednak szybko powrócił na ścieżkę zwycięstw i pokonał Mansura Abdurzakowa na gali Soul FC 5: The New Beginning w Opolu.

Łukasz Charzewski – FEN

Jego imponująca forma i umiejętności nie umknęły uwadze federacji FEN, która podpisała z nim kontrakt na wyłączność. W swoim debiucie na gali FEN 23 w Lubinie 12 stycznia 2019 roku, Charzewski imponująco poddał Łukasza Bieńka w trzeciej rundzie, zdobywając bonus finansowy za zwycięstwo.

Łukasz Charzewski – Contender Fight Night

Mimo związania kontraktem z FEN, Charzewski zdecydował się wystąpić jednorazowo na gali Contender Fight Night 2, gdzie pokonał Kamila Lamprychta przez TKO. Następnie powrócił do FEN i odniósł kolejne zwycięstwa, m.in. z Krystianem Blezieniem na FEN 26 we Wrocławiu i Kacprem Formelą na FEN 28 w Lublinie, za co otrzymał bonus za walkę wieczoru.

Łukasz Charzewski – osiągnięcia

Jednak największym osiągnięciem Łukasza Charzewskiego było zdobycie pasa mistrza FEN w wadze lekkiej. Na gali FEN 42, która odbyła się 15 października 2022 roku we wrocławskiej Hali „Orbita”, Charzewski stanął do walki o tytuł mistrza federacji. W pięciu emocjonujących rundach pokonał Anatolijma Żurakiwskiego, niepokonanego Ukraińca, jednogłośną decyzją sędziowską, stając się nowym mistrzem w swojej dywizji.

Łukasz Charzewski – FEN 47

Teraz, Łukasz Charzewski szykuje się do swojej pierwszej obrony pasa mistrzowskiego. Będzie to wydarzenie niezwykłe, które odbędzie się 17 czerwca 2023 roku na gali FEN 47: Orlen Paliwa Fight Night w ostródzkim Amfiteatrze.

Łukasz Charzewski - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: FEN

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Harry

Data urodzenia (ile ma lat?): 1992.08.19

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Kamienna Góra

Łukasz Charzewski - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:13

L:2

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Łukasz Charzewski - Newsy