fbpx
Khamzat Chimaev

Khamzat Chimaev

Zawodnik MMA Khamzat Chimaev

Biogram

Khamzat Chimaev - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Khamzat Chimaev - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Khamzat Chimaev?

Khamzat Chimaev, urodzony 1 maja 1994 roku w Beno-Jurt, to nazwisko, które zrobiło furorę w świecie mieszanych sztuk walki. Choć jego korzenie sięgają Czeczenii, to Szwecja stała się miejscem, gdzie rozkwitła jego sportowa kariera. Oto kilka najciekawszych faktów o tym niezwykłym zawodniku.

Khamzat Chimaev – Kariera Zapaśnicza

Khamzat Chimaev urodził się w Czeczenii i już w wieku pięciu lat rozpoczął swoją przygodę z zapasami. Jego talent zaowocował zdobyciem brązowego medalu na Mistrzostwach Rosji w kategorii juniorskiej. W 2013 roku, mając 18 lat, wyemigrował do Szwecji, dołączając do swojego starszego brata.

Khamzat Chimaev – Sukcesy

Po przeprowadzce do Szwecji kontynuował treningi w wielu klubach, a jego umiejętności w stylu wolnym zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Dwukrotnie zdobył złote medale na Mistrzostwach Szwecji w stylu wolnym w latach 2016 i 2017, walcząc w kategorii 86 i 92 kilogramy. Jego wyniki były imponujące. Oprócz zapasów, brał również udział w turniejach judo i sambo.

Khamzat Chimaev – Debiut w MMA

Chimaev rozpoczął treningi MMA w wieku 23 lat i trenował w klubie Allstar Training Center w Sztokholmie. W krótkim czasie zrobił ogromne postępy i zyskał uznanie swoich trenerów oraz partnerów treningowych, w tym takich zawodników jak Alexander Gustafsson, Ilir Latifi i Reza Madadi.

Khamzat Chimaev – Kariera MMA

Jego kariera zawodowa w MMA rozpoczęła się w maju 2018 roku. Wygrał swoją debiutancką walkę poprzez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Kolejne dwie walki zakończył poddaniem w pierwszej rundzie. Następnie Chimaev podpisał kontrakt z Brave Combat Federation, organizacją MMA na Bliskim Wschodzie. W swoim debiucie stawił czoło Markowi Kisićowi i znokautował go w pierwszej rundzie. Kontynuując passę, pokonał Sidneya Wheelera w zaledwie 35 sekund.

Khamzat Chimaev – UFC

W lipcu 2020 roku Khamzat Chimaev zadebiutował w UFC, organizacji znanej z najwyższego poziomu rywalizacji. W swojej pierwszej walce w tej organizacji zmierzył się z Johnem Phillipsem i wygrał przez poddanie w drugiej rundzie, zdobywając jednocześnie bonus za występ wieczoru. Jego druga walka w UFC przyszła zaledwie dziesięć dni później przeciwko Rhysem McKee, którego pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. To zwycięstwo ustanowiło nowy rekord UFC pod względem serii najszybszych, kolejnych zwycięstw.

Khamzat Chimaev – Zakończenie kariery

Po kilku udanych walkach, Chimaev ogłosił przedwczesne zakończenie kariery sportowej, ale szybko wrócił do walki. Na UFC 267 w 2021 roku znokautował Li Jinglianga w pierwszej rundzie, zdobywając czwarty bonus za występ wieczoru. Jego zwycięska passa w UFC kontynuowała się, pokonując takich rywali jak Gilbert Burns i Kevin Holland. Po zwycięstwach nad tymi doświadczonymi zawodnikami, stał się jednym z najjaśniejszych talentów w MMA.

Khamzat Chimaev

Khamzat Chimaev stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników MMA na świecie. Jego dynamiczna kariera jest przykładem, że niezależnie od przeciwności losu i trudności, pasja i determinacja mogą przynieść spektakularne sukcesy w sporcie.

Khamzat Chimaev - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Borz

Data urodzenia (ile ma lat?): 1 maja 1994 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Rosja

Khamzat Chimaev - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:13

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Khamzat Chimaev - Newsy