fbpx
Kennedy Nzechukwu

Kennedy Nzechukwu

Zawodnik MMA Kennedy Nzechukwu

Biogram

Kennedy Nzechukwu - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Kennedy Nzechukwu - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Kennedy Nzechukwu?

Kennedy Nzechukwu to utalentowany zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) pochodzący z Nigerii. Urodził się 13 czerwca 1992 roku w Imo State, jednak w 2010 roku przeniósł się z rodziną do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął swoją sportową karierę.

Kennedy Nzechukwu – Początki kariery

Zainteresowanie mieszanych sztuk walki zrodziło się, gdy jego matka zaprowadziła go na treningi do klubu Fortis MMA w 2015 roku, aby nauczył się dyscypliny sportowej. Kennedy zrezygnował nawet z nauki na college’u, aby całkowicie poświęcić się swojej pasji – MMA.

Kennedy Nzechukwu – Kariera MMA

Jego zawodowa kariera w MMA rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy to stoczył swój pierwszy amatorski pojedynek i wygrał go przez techniczny nokaut. Wkrótce potem przeszedł na zawodowstwo, odnosząc dwa zwycięstwa w 2016 roku, które przyciągnęły uwagę wielu organizacji sportowych.

Kennedy Nzechukwu – UFC

Po imponujących występach na arenie regionalnej, Nzechukwu został zaproszony do prestiżowego programu Dana White’s Contender Series. W programie miał okazję zdobyć kontrakt z  UFC. Po zwycięstwie w programie otrzymał szansę walki na największej scenie MMA. W UFC zadebiutował 30 marca 2019 roku przeciwko Paulowi Craigowi. Pomimo przegranej walki przez duszenie trójkątne w trzeciej rundzie, Nzechukwu wykazał się determinacją i chęcią rywalizacji na najwyższym poziomie.

Kennedy Nzechukwu – Sukcesy

Jego kolejne występy w UFC były bardziej udane. Pokonał Darko Stošicia i Carlose Ulberga przez nokauty, co przyniosło mu wiele pochwał i nagród finansowych. Nzechukwu kontynuował swoją serię zwycięstw w kolejnych pojedynkach. Wygrał przez TKO z Danilo Marquesem i przez nokaut z Ionem Cuțelabą.

Kennedy Nzechukwu - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: African Savage

Data urodzenia (ile ma lat?): 1992.06.13

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Imo State, Nigeria

Kennedy Nzechukwu - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:12

L:5

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Kennedy Nzechukwu - Newsy