fbpx
Kamarudeen Usman

Kamaru Usman

Zawodnik MMA Kamaru Usman

Biogram

Kamaru Usman - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Kamaru Usman - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kamaru Usman

Chłopak z Nigerii, który został mistrzem UFC. Jeden z najlepszych zawodników MMA XXI wieku. Jego stylem bazowym są zapasy, lecz ogromna moc sprawia, że jest niesamowicie niebezpiecznym zawodnikiem również w stójce. Kamaru Usman od ponad 3 lat jest mistrzem wagi półśredniej federacji UFC.

Kamaru Usman – biografia

Kamaru Usman urodził się w mieściu Auchi w Nigerii. W wieku 8 lat, emigrował do Stanów Zjednoczonych, a dokładnie do Dallas. To właśnie tu trafił do szkoły średniej, gdzie zaczął trenować zapasy. Już w szkole średniej osiągał bardzo wysokie wyniki na zawodach zapaśniczych, podobnie w college’u, nie porzucił swojej pasji Kamaru Usman. Biografia zawodnika to marzenie o igrzyskach olimpijskich w zapasach w stylu wolnym. Kontuzje pokrzyżowały te plany, przez co wybrał MMA.

Kamaru Usman – kariera w MMA

Pierwsza zawodowa walka zapaśnika odbyła się w 2012 roku. Zwycięzcą był Kamaru Usman. Kariera w MMA ruszyła, lecz na drugiej walce musiała na moment zwolnić. W 2013 roku, The Nigerian Nightmare przegrał swoją walkę (póki co jedyną w swoim zawodowym dorobku). Kolejne walki wygrywał, stając się mistrzem wagi półśredniej UFC i jednym z najlepszych zawodników w historii MMA. W swojej kategorii wagowej nie ma równego przeciwnika.

Kamaru Usman - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Nigerian Nightmare

Data urodzenia (ile ma lat?): 1987.05.11

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Nigeria

Kamaru Usman - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:20

L:4

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Kamaru Usman - Newsy