fbpx
Jiri Prochazka

Jiri Prochazka

Zawodnik MMA Jiri Prochazka

Biogram

Jiri Prochazka - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Jiri Prochazka - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Jiří Procházka?

Jiří Procházka, urodzony 14 października 1992 roku w Hostěradicach, to czeski zawodnik mieszanych sztuk walk (MMA) w dywizji półciężkiej. Jego życiorys i kariera sportowa to fascynująca historia determinacji, zdobywania mistrzostw i oddania dla sztuk walki.

Jiri Prochazka – Dzieciństwo

Procházka urodził się w południowomorawskiej części Czech, a już w młodym wieku zetknął się z utratą ojca, co kształtowało jego charakter i determinację. Jego sportowe zainteresowania obejmowały amatorską grę w piłkę nożną w drużynie TJ Družstevník Hostěradice oraz aktywność w freestyle BMX i unihokeju.

Jiri Prochazka – Kariera amatorska

Kariera amatorska muay thai stanowiła punkt zwrotny w życiu Procházki. Rozpoczął treningi w wieku 16 lat, zdobywając w krótkim czasie mistrzostwo kraju w muay thai. Jego wszechstronność objawiła się także w grze w piłkę nożną, unihokeju i nawet w świecie freestyle BMX.

Jiří Procházka – Kariera MMA

Po zdobyciu mistrzostwa w muay thai, Procházka kontynuował swoją podróż jako zawodnik mieszanych sztuk walk. Jego niezwykła kariera w MMA obejmuje bycie mistrzem Global Club Fights (GCF) oraz Rizin Fighting Federation (Rizin FF). Jego umiejętności, kombinacje ciosów i skuteczność w walce na ziemi zwróciły uwagę międzynarodowej społeczności MMA.

Jiří Procházka – UFC

W styczniu 2020 roku Procházka dołączył do największej organizacji MMA na świecie, Ultimate Fighting Championship (UFC). Już wkrótce po debiucie w UFC pokazał swoje umiejętności, zdobywając mistrzostwo w wadze półciężkiej.

Jiří Procházka – Zainteresowania

Procházka jest znany jako gorący zwolennik zasad Bushidō, czyli moralnych wartości samurajów. Jego fascynacja naukami i filozofią Musashi Miyamoto, zwłaszcza Księgą Pięciu Pierścieni, wpłynęła na kształtowanie się jego charakteru i stylu walki. Ponadto, Procházka jest aktywnym kibicem FC Zbrojovka Brno i wcześniej był zaangażowany w zorganizowane chuligaństwo piłkarskie, w tym w bójki przedmeczowe.

Jiří Procházka – Języki

Językowy poliglota, Procházka posługuje się płynnie językiem angielskim, japońskim i niemieckim, co z pewnością przyczyniło się do jego międzynarodowego sukcesu w MMA.

Jiří Procházka – Osiągnięcia

Procházka nie tylko zdobył mistrzostwa w różnych organizacjach, ale także otrzymał prestiżowe nagrody, takie jak Nagroda Półroczna UFC za Najlepszą Walkę w 2021 roku. W 2022 roku, stając się mistrzem UFC w wadze półciężkiej, potwierdził swoje miejsce w historii tego sportu.

Jiří Procházka

Jiří Procházka to nie tylko utalentowany zawodnik MMA, ale także jednostka posiadająca silne wartości, pasję do tradycji i wszechstronne zainteresowania. Jego historia to inspiracja dla młodych adeptów sztuk walki na całym świecie.

Jiri Prochazka - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: BJP

Data urodzenia (ile ma lat?): 1992.10.14

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Czechy

Jiri Prochazka - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:29

L:4

D:1

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Jiri Prochazka - Newsy