fbpx
Jay Silva

Jay Silva

Zawodnik MMA Jay Silva

Biogram

Jay Silva - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Jay Silva - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Jay Silva?

Silva to amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi średniej i ciężkiej, urodzony w Luandzie w Angoli 25 maja 1981 roku. Z pochodzenia jest Brazylijczykiem. Przez wiele lat swojej kariery walczył dla różnych organizacji, takich jak UFC, Bellator MMA, MFC, Tachi Palace Fights i KSW.

Jay Silva – The Ultimate Fighter

Interesowanie się sportami walki Silva rozwijał po obejrzeniu pierwszego sezonu amerykańskiego reality show The Ultimate Fighter. Rozpoczął treningi brazylijskiego jiu-jitsu pod okiem Renzo Gracie, zdobywając purpurowy pas. Następnie zaczął swoją zawodową karierę w MMA. Przed debiutem w UFC, Silva był mistrzem Grapplers Quest w kategorii wagi ciężkiej i absolutnej.

Jay Silva – UFC

W 2009 roku Silva podpisał kontrakt z UFC. W swoim debiucie zastąpił Dana Millera i przegrał jednogłośnie na punkty z C.B. Dollawayem. Kolejna walka przeciwko Chrisowi Lebenowi również zakończyła się przegraną jednogłośną decyzją sędziów. Po tych dwóch porażkach został zwolniony z UFC.

Silva – Bellator MMA

Następnie Silva związał się z Bellator MMA. W swoim debiucie został znokautowany przez Hectora Lombarda w zaledwie 6 sekund pierwszej rundy. W kolejnej walce pokonał Gemiyale Adkinsa decyzją sędziowską po trzech rundach.

Jay Silva – kariera MMA

W dalszej części kariery Silva walczył dla różnych organizacji, takich jak Tachi Palace Fights, Superior Cage Combat i Konfrontacja Sztuk Walki (KSW). Na KSW 19 zmierzył się z Michałem Materlą o pas wagi średniej, ale przegrał większościową decyzją sędziów. W rewanżowym boju na KSW 24 znokautował Materlę, a ich trzecie starcie na KSW 26 zakończyło się zwycięstwem Materli na punkty.

Jay Silva – walka z Pudzianowskim

Silva stoczył również walkę z Mariuszem Pudzianowskim na KSW 40, przegrywając większościową decyzją. W swojej karierze miał również pojedynki w kick-boxingu.

Jay Silva – Clout MMA

W lipcu 2023 roku ogłoszono, że Silva zawalczy z kick-bokserem Tomaszem Sararą na gali Clout MMA w formule K-1. Będzie to debiut Silvy w tej formule walki.

Jay Silva – osiągnięcia

W swojej karierze Silva osiągnął sukcesy w brazylijskim jiu-jitsu, zdobywając mistrzostwo Grapplers Quest w wadze ciężkiej i absolutnej, a także purpurowy pas BJJ. Silva to doświadczony zawodnik MMA, który przez lata walczył dla różnych organizacji i stawiał czoła trudnym rywalom. Mimo różnych wyników w swojej karierze, pozostaje cenionym i znanym zawodnikiem w świecie sportów walki.

Jay Silva - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: Clout MMA

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: The Spider Killer

Data urodzenia (ile ma lat?): 25 maj 1981 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Luanda, Angola

Jay Silva - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:12

L:14

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Jay Silva - Newsy