fbpx
Gracjan Szadziński

Gracjan Szadziński

Zawodnik MMA Gracjan Szadziński

Biogram

Gracjan Szadziński - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Gracjan Szadziński - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Gracjan Szadziński?

Gracjan Szadziński, urodzony 2 listopada 1989 roku w Stargardzie, to polski zawodnik MMA wagi lekkiej, znany z walk dla KSW oraz Babilon MMA. Zanim rozpoczął karierę w MMA, zdobywał medale w boksie i kick-boxingu (formuła K-1), stając się jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w kraju. Poznaj jego historię, osiągnięcia i plany na przyszłość.

Przeszłość sportowa Gracjana Szadzińskiego

Gracjan Szadziński rozpoczął swoją sportową przygodę od boksu i kick-boxingu. W formule K-1 stoczył łącznie ponad 100 walk amatorskich i 7 zawodowych, zdobywając liczne medale na mistrzostwach Polski oraz międzynarodowych turniejach. Jego umiejętności i determinacja przyniosły mu także Certyfikat Instruktora Boksu wydany przez Warszawską Akademię Sportu.

Gracjan Szadziński – Początki kariery MMA

Szadziński zadebiutował w MMA w 2013 roku, nokautując Karola Frączeka kopnięciem na głowę w pierwszej rundzie na gali MMA Knockout 1. Jego kolejne walki przyniosły zarówno zwycięstwa, jak i porażki, jednak każdy pojedynek budował jego renomę w świecie MMA. Pierwsza porażka nastąpiła w 2014 roku w walce z Bartłomiejem Koperą, co jednak nie zahamowało jego rozwoju.

Gracjan Szadziński – KSW i Babilon MMA

Gracjan Szadziński zadebiutował w KSW w 2014 roku, zastępując Marifa Pirajewa w walce z Kamilem Szymuszowskim na KSW 38. Mimo porażki, jego występ został doceniony przez fanów i organizatorów. Kolejne lata przyniosły walki zarówno w KSW, jak i Babilon MMA, gdzie odniósł znaczące zwycięstwa, m.in. nad Leonidem Smirnovem. Jego walka z Marianem Ziółkowskim na KSW 48 zakończyła się porażką, ale Szadziński kontynuował swoją karierę z niezłomną determinacją.

Gracjan Szadziński – Nowe wyzwania

Po przerwie od MMA, Gracjan Szadziński wrócił na zwycięskie tory, pokonując Francesco Moriccę na KSW 66. Jego efektowny nokaut został nagrodzony bonusem za najlepszy nokaut wieczoru. Następne walki przyniosły mieszane rezultaty, ale Szadziński nieustannie dążył do poprawy swoich umiejętności i przygotowywał się do kolejnych wyzwań, w tym walki na Clout MMA 5 z byłym zawodnikiem UFC, Salimem Touahrim.

Gracjan Szadziński – Kariera w boksie na gołe pięści

Gracjan Szadziński nie ogranicza się tylko do MMA. W 2020 roku zadebiutował w formule boksu na gołe pięści, nokautując rywala podczas gali Genesis. W 2023 roku powrócił także do kick-boxingu, podpisując kontrakt z nowo powstałą organizacją Strike King. Mimo przegranej z Łukaszem Rajewskim na zasadach K-1, Szadziński nie przestaje szukać nowych wyzwań i doskonalić swoich umiejętności.

Gracjan Szadziński – Życie prywatne i dalsze plany

Gracjan Szadziński, oprócz intensywnej kariery sportowej, znajduje czas na życie prywatne. Jego pasja do sportu i nieustanne dążenie do perfekcji sprawiają, że jest inspiracją dla wielu młodych zawodników. Plany na przyszłość obejmują dalsze walki w MMA, rozwijanie kariery w kick-boxingu oraz możliwe starty w boksie na gołe pięści.

Gracjan Szadziński - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: boks, kick-boxing

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 2 listopada 1989 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Polska

Gracjan Szadziński - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:9

L:5

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Gracjan Szadziński - Newsy