fbpx
Cezary Kulesza

Cezary Kulesza

Zawodnik MMA Cezary Kulesza

Biogram

Cezary Kulesza - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Cezary Kulesza - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Cezary Kulesza?

Cezary Andrzej Kulesza to postać, która osiągnęła sukcesy w różnych dziedzinach życia – zarówno w sporcie, jak i biznesie. Urodzony 22 czerwca 1962 roku w Wysokiem Mazowieckiem, Kulesza jest polskim piłkarzem, przedsiębiorcą, agentem muzycznym i działaczem sportowym.

Cezary Kulesza – kariera piłkarska

W swojej karierze piłkarskiej grał na pozycji ofensywnego pomocnika i napastnika. Rozpoczął karierę w klubie Gwardia Białystok, a następnie grał również w Olimpii Zambrów, Mławiance Mława oraz Jagiellonii Białystok. W barwach Jagiellonii wystąpił w finale Pucharu Polski 1988/89. Po zakończeniu kariery sportowej zaangażował się w działalność biznesową, zakładając wytwórnię fonograficzną Green Star, która odniosła znaczący sukces na rynku muzycznym.

Cezary Kulesza – działacz sportowy

Jednak to rola działacza sportowego przyniosła mu największą rozpoznawalność. W latach 2010–2021 pełnił funkcję prezesa zarządu Jagiellonii Białystok, a klub pod jego kierownictwem osiągnął największe sukcesy w swojej historii. Jagiellonia zdobyła dwa wicemistrzostwa Polski, brązowy medal Mistrzostw Polski, Puchar Polski, Superpuchar Polski oraz miała pięć występów w rozgrywkach UEFA. Klub wypromował wielu utalentowanych piłkarzy, którzy zyskali uznanie na arenie międzynarodowej.

Cezary Kulesza – prezes PZPN

Jego zaangażowanie w rozwój polskiego futbolu zaowocowało wyborem na wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. piłkarstwa profesjonalnego w latach 2016–2021, a od sierpnia 2021 pełni funkcję prezesa PZPN. Jest również członkiem rady nadzorczej Ekstraklasy S.A.

Cezary Kulesza – życie prywatne

W życiu prywatnym Cezary Kulesza jest żonaty i ma dwoje dzieci. Jego rodzice byli nauczycielami – ojciec matematyki, a matka geografii. Właśnie od nich mogło pochodzić jego silne poczucie dyscypliny i chęć osiągania sukcesów.

Cezary Kulesza - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: Piłka nożna

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 22 czerwca 1962 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Wysokie Mazowieckie

Cezary Kulesza - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Cezary Kulesza - Newsy