fbpx
Aljamain Sterling

Aljamain Sterling

Zawodnik MMA Aljamain Sterling

Biogram

Aljamain Sterling - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Aljamain Sterling - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Aljamain Sterling?

Aljamain Antoine Sterling, urodzony 31 lipca 1989 roku w Uniondale, Nowy Jork, to amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki, który na stałe wpisał swoje nazwisko w historię Ultimate Fighting Championship. Sterling jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników wagi koguciej i od marca 2021 roku pełni zaszczytną funkcję mistrza tej kategorii wagowej.

Aljamain Sterling – Początki Kariery

Sterling urodził się jako syn jamajskich rodziców, Clevelanda i Sophie Sterling. Jego młodość była cieniem na tle powszechnego życia gangów, które toczyło się w niektórych rejonach. By uniknąć tego pułapki, postawił na sport. W 2004 roku wstąpił do Uniondale High School, gdzie zainteresował się zapasami. To było jego pierwsze spotkanie z rywalizacją sportową, która stała się później jego pasją.

Aljamain Sterling – Kariera MMA

W miarę upływu czasu Sterling nie tylko pogłębiał swoje umiejętności w zapasach, ale również odkrywał dla siebie magię mieszanych sztuk walki. Przyjaźń z takimi postaciami jak Jon Jones była kluczowa dla rozwoju jego zainteresowania. Po roku przeniósł się do Cortland, gdzie kontynuował swoją sportową karierę. Tam zdobył tytuł dwukrotnego NCAA Division III All-American, a rekord 87-27 stawiał go w gronie najlepszych.

Aljamain Sterling – The Funk Master

Od Zapasów do Klatki UFC Zainteresowanie MMA doprowadziło Sterlinga do podjęcia wyjątkowych wyzwań. Jego styl zapaśniczy, znany jako „The Funk Master”, zwrócił na siebie uwagę nie tylko kibiców, ale również trenerów. Z czasem stał się mistrzem organizacji Ring of Combat oraz Cage Fury Fighting Championships w wadze koguciej.

Aljamain Sterling – UFC

Jego marzeniem było zdobycie pasa UFC, a w 2014 roku podpisał kontrakt z tą organizacją. Jego dynamiczny styl walki, łączący zapaśnicze umiejętności z technikami brazylijskiego jiu-jitsu, szybko go wyróżnił. Sterling wspinał się po szczeblach wagi koguciej, zdobywając szacunek fanów i przeciwników.

Aljamain Sterling – Mistrz UFC

Data 6 marca 2021 roku stała się spełnieniem marzeń Aljamaina Sterlinga. W walce przeciwko Petr Yanowi na UFC 259 zdobył tytuł mistrza wagi koguciej. To zwycięstwo potwierdziło nie tylko jego ogromny talent, ale także ciężką pracę i poświęcenie, które włożył w swoją sportową karierę.

Aljamain Sterling - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Mistrz funku

Data urodzenia (ile ma lat?): 1989.07.31

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Stany Zjednoczone

Aljamain Sterling - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:23

L:4

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Aljamain Sterling - Newsy