fbpx
Szymon Kołecki Apeluje o Interwencję w Sprawie Freakfightów!

Szymon Kołecki Apeluje o Interwencję w Sprawie Freakfightów!

Spis treści - Szymon Kołecki Apeluje o Interwencję w Sprawie Freakfightów!

Szymon Kołecki, polski mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów, ponownie zabrał głos w sprawie freakfightów, apelując o reakcję państwa polskiego. Emerytowany sztangista, który po zakończeniu kariery sportowej przeniósł się do MMA, wyraził zaniepokojenie rosnącym poziomem agresji i niebezpieczeństwem w środowisku freakfightów. Po zdobyciu srebrnego medalu na igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku i złota w Pekinie w 2008 roku, Kołecki przeszedł na emeryturę i rozpoczął karierę w MMA. Jednak jego ostatnia walka na KSW 62, podczas której pokonał Akopa Szostaka, zakończyła się kontuzją kolana, wymagając operacji.

Kołecki otrzymał propozycję walki we freak fightach?

Podczas wywiadu z portalem Sport.pl, Kołecki podkreślił swoje niezadowolenie z atmosfery wokół freakfightów, szczególnie w kontekście agresji, obraźliwych wypowiedzi i groźb między uczestnikami, a także braku reakcji ze strony organów ścigania. Kołecki powiedział:

„Nie podoba mi się podkręcanie ludzi do tego, żeby kłócili się z kimś, wyzywali i grozili sobie. Niektórzy nie potrzebują do tego zachęty, bo mają to w naturze. Teraz jednak granice są przekraczane. Zastanawia mnie, dlaczego państwo polskie śpi. Ludzie się tam obrażają, grożą sobie, napadają i biją się podczas wywiadów. To są straszne rzeczy i zastanawiam się, gdzie jest państwo? Gdzie jest policja, gdzie jest prokurator, gdzie są służby, które powinny to kontrolować?”

42-letni sportowiec ujawnił, że otrzymał ofertę walki w freakfightach, ale zdecydowanie ją odrzucił, wyrażając swoje obawy co do obecnej atmosfery w tym kontrowersyjnym środowisku.

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 1 Średnia: 5]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!