fbpx
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro

Zawodnik MMA Zbigniew Ziobro

Biogram

Zbigniew Ziobro - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Zbigniew Ziobro - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Zbigniew Ziobro?

Zbigniew Tadeusz Ziobro, urodzony 18 sierpnia 1970 roku w Krakowie, to polityk i prawnik. Odegrał znaczącą rolę w polskiej scenie politycznej. Jego kariera obejmuje wiele ważnych stanowisk i momentów, które wpłynęły na kształtowanie się współczesnej polityki w Polsce.

Zbigniew Ziobro – Edukacja

Zbigniew Ziobro ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1994 roku. Następnie odbył aplikację prokuratorską w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach. Chociaż zdał egzamin prokuratorski w 1997 roku, nigdy nie podjął pracy jako prokurator czy asesor prokuratury.

Zbigniew Ziobro – Życiorys

Po ukończeniu studiów pracował m.in. w Generalnym Inspektoracie Celnym i był doradcą ministra spraw wewnętrznych i administracji Marka Biernackiego. W drugiej połowie lat 90. opublikował kilka artykułów z zakresu prawa karnego i założył Stowarzyszenie Katon oraz Centrum Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Zbigniew Ziobro – Działalność Polityczna

Zbigniew Ziobro zadebiutował w polityce w 2001 roku jako współzałożyciel partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS). W tym samym roku został wybrany do Sejmu IV kadencji. W ciągu swojej kariery parlamentarnej zasiadał w wielu komisjach, w tym w komisji śledczej ds. tzw. afery Rywina.

Zbigniew Ziobro – Minister Sprawiedliwości

Najważniejszym momentem w jego karierze było objęcie stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w latach 2005-2007 w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Jego kadencja była związana z wieloma kontrowersjami, w tym z aferą związaną z tzw. grupą trzymającą władzę, która jednak nie doprowadziła do postawienia zarzutów żadnej z osób z tej grupy.

Zbigniew Ziobro – Wybory Samorządowe

W międzyczasie, w wyborach samorządowych w 2002 roku, Zbigniew Ziobro ubiegał się o stanowisko prezydenta Krakowa, ale nie wszedł do drugiej tury. W wyborach parlamentarnych w 2005 roku ponownie został wybrany do Sejmu, zdobywając najwięcej głosów w swoim okręgu.

Zbigniew Ziobro – Solidarna Polska

Po odwołaniu z funkcji ministra sprawiedliwości w 2007 roku, Ziobro nie zniknął z politycznej sceny. W 2012 roku założył partię Solidarna Polska, która później nawiązała współpracę z innymi ugrupowaniami, w tym z Prawem i Sprawiedliwością (PiS). Wspólny klub parlamentarny Sprawiedliwa Polska został utworzony w 2014 roku.

Zbigniew Ziobro – Poseł

W 2015 roku Zbigniew Ziobro powrócił do Sejmu jako poseł VIII kadencji i został mianowany ministrem sprawiedliwości. W 2016 roku objął również stanowisko prokuratora generalnego. Jego działalność była związana z licznymi reformami, które wywołały kontrowersje i protesty w kraju.

Zbigniew Ziobro – Żona i Dzieci

Zbigniew Ziobro jest żonaty z dziennikarką Patrycją Kotecką i mają dwóch synów, Jana i Andrzeja. Jest także synem Jerzego Ziobry, który zmarł w 2006 roku w wyniku choroby kardiologicznej.

Zbigniew Ziobro - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: brak

Pseudonim: Ziobro

Data urodzenia (ile ma lat?): 18 sierpnia 1970 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Kraków, Polska

Zbigniew Ziobro - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Zbigniew Ziobro - Newsy