fbpx
Yair Rodriguez

Yair Rodriguez

Zawodnik MMA Yair Rodriguez

Biogram

Yair Rodriguez - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Yair Rodriguez - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Yair Rodriguez?

Yair Raziel Rodríguez Portillo, urodzony 6 października 1992 roku, to meksykański zawodnik MMA. Obecnie rywalizuje w wadze piórkowej w UFC, gdzie pełni rolę tymczasowego mistrza wagi piórkowej. Rodriguez zdobył popularność w UFC po zwycięstwie w turnieju wagi piórkowej The Ultimate Fighter: Latin America w 2014 roku.

Yair Rodriguez – dzieciństwo

Rodríguez urodził się i wychował w Parral, Chihuahua, w Meksyku, jako syn Rigoberto Rodrígueza Olivasa i Normy Alicii Portillo. Już w wieku pięciu lat rozpoczął treningi taekwondo, co zapoczątkowało jego fascynację sztukami walki.

Yair Rodriguez – kariera zawodowa

Jego kariera zawodowa rozpoczęła się 10 października 2011 roku na gali Mexican Fighter Promotions 8, gdzie stoczył walkę z Jonatanem Guzmánem i zwyciężył jednogłośną decyzją. Następnie, 10 marca 2012 roku, poddał Carlosem Ricardo w trzeciej rundzie walki na gali The Supreme Cage Fighting 1. W kolejnych starciach zdobywał doświadczenie i odnosił sukcesy, aż do momentu debiutu w UFC.

Yair Rodriguez – The Ultimate Fighter

W maju 2014 roku Rodríguez dołączył do obsady programu The Ultimate Fighter: Latin America, reprezentując drużynę „Team Velasquez”. Jego udział w programie przyniósł mu kolejne zwycięstwa, w tym w finale turnieju, gdzie pokonał Humberto Browna przez poddanie duszeniem trójkątnym.

Yair Rodriguez – UFC

Debiut Rodrígueza w UFC odbył się 15 listopada 2014 roku na gali UFC 180. Rodriguez wygrał walkę jednogłośną decyzją sędziów, zostając zwycięzcą turnieju. W trakcie swojej kariery w UFC Rodriguez stoczył wiele emocjonujących walk i zdobył szereg zwycięstw. Jednym z najważniejszych momentów w jego karierze było zdobycie tymczasowego mistrzostwa UFC w wadze piórkowej. To zwycięstwo przyniosło mu nagrodę Performance of the Night. Następnym wyzwaniem dla Rodrígueza będzie walka z Alexandrem Volkanovskim, mająca na celu unifikację tytułu mistrza wagi piórkowej UFC. Planowane starcie ma miejsce 8 lipca 2023 roku na gali UFC 290.

Yair Rodriguez – meksykański zawodnik

Yair Rodríguez to dynamiczny zawodnik o nieprzewidywalnym stylu walki, który zyskał szerokie uznanie za swoje umiejętności i spektakularne występy w klatce UFC. Jego talent, determinacja i zaangażowanie w sport przyciągają uwagę fanów na całym świecie. Niezależnie od wyniku nadchodzącej walki, Rodriguez już teraz jest uznawany za jednego z najważniejszych meksykańskich zawodników MMA.

Yair Rodriguez - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: El Pantera

Data urodzenia (ile ma lat?): 1992.10.06

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Meksyk

Yair Rodriguez - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:18

L:4

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Yair Rodriguez - Newsy