fbpx
victor vernicos eurowizja

Victor Vernicos

Zawodnik MMA Victor Vernicos

Biogram

Victor Vernicos - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Victor Vernicos - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Victor Vernicos Jørgensen – piosenkarz

Victor Vernicos Jørgensen to grecki piosenkarz i autor piosenek. Został wybrany na reprezentanta Grecji w Konkursie Piosenki Eurowizji 2023 z utworem „What They Say”.

Victor Vernicos – kariera muzyczna

Wczesne życie i kariera Victor Vernicos urodził się w Atenach w październiku 2006 roku, jako syn duńskiego ojca i greckiej matki.  Rozpoczął lekcje gry na pianinie w wieku czterech lat, naukę śpiewu w wieku ośmiu lat i gry na gitarze w wieku dziesięciu lat. Zaczął pisać swoje własne piosenki w wieku jedenastu lat, a od 2021 roku samodzielnie produkował swoją muzykę.  W 2021 roku Vernicos wydał swoją pierwszą piosenkę, którą sam napisał i wyprodukował.

Victor Vernicos – Grecja

W 2022 roku Vernicos ogłosił, że przesłał piosenkę do greckiego nadawcy publicznego ERT, aby była brana pod uwagę jako możliwy utwór na Konkurs Piosenki Eurowizji 2023. 28 grudnia 2022 roku ujawniono, że jego utwór „What They Say” znalazł się wśród siedmiu krótkiej listy.  Następnie awansował do finałowej trójki kandydatów.

Victor Vernicos – Eurowizja

30 stycznia 2023 roku ERT ogłosił, że Vernicos został wybrany na reprezentanta Grecji w Konkursie Piosenki Eurowizji 2023. Ma być najmłodszym artystą, który reprezentował Grecję w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Victor Vernicos - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 23.10.2006

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Ateny

Victor Vernicos - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Victor Vernicos - Newsy