fbpx
turalturanx eurowizja

TuralTuranX

Zawodnik MMA TuralTuranX

Biogram

TuralTuranX - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

TuralTuranX - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

TuralTuranX – skład

TuralTuranX to azerski duet muzyczny składający się z dwóch braci bliźniaków – Turala i Turana Bağmanowów, którzy urodzili się 30 października 2000 w Zaqatali. Duet reprezentował Azerbejdżan w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2023 roku.

TuralTuranX – Azerbejdżan

Bracia Bağmanowie po raz pierwszy zetknęli się z fortepianem w szkole i byli nim tak zafascynowani, że często potajemnie ćwiczyli piosenki. Później ojciec kupił im używany syntezator, a sami nauczyli się też grać na gitarze. Pierwsze występy zaczynali od szkół i imprez, jednak po śmierci ojca przestali na jakiś czas tworzyć muzykę. W międzyczasie Tural przeniósł się do Baku, stolicy kraju, gdzie wraz z przyjacielem założył zespół TheRedJungle, z którym Turan również występował. Bracia byli także muzycznymi ulicznikami.

TuralTuranX – Eurowizja

Duet TuralTuranX został ogłoszony jednym z pięciu kandydatów do reprezentowania Azerbejdżanu w Konkursie Piosenki Eurowizji 2023. Ostatecznie zostali wybrani jako reprezentanci kraju i zaprezentowali swój konkursowy utwór „Tell Me More”. Niestety, nie udało im się zakwalifikować do finału, po występie w pierwszym półfinale.

TuralTuranX – bliźniacy, którzy stracili braci

Bracia mieli także dwóch innych braci, Emina i Czamala, którzy zginęli w wypadku samochodowym w miejscowości Yuxarı Tala w 2015 roku.

TuralTuranX - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: Duet muzyczny

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 30.10.2000 (obaj)

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Zaqatala

TuralTuranX - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

TuralTuranX - Newsy