fbpx
Sodiq Yusuff

Sodiq Yusuff

Zawodnik MMA Sodiq Yusuff

Biogram

Sodiq Yusuff - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Sodiq Yusuff - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Sodiq Yusuff?

Sodiq Yusuff, urodzony 19 maja 1993 roku, to utalentowany zawodnik mieszanych sztuk walki z Nigerii, który zdobywa uznanie w świecie sportów walki. Jego kariera jest pełna determinacji, wyzwań i sukcesów, a teraz jest częścią elitarnej organizacji UFC.

Sodiq Yusuff – Początki Kariery

Sodiq Yusuff urodził się w Lagos w Nigerii. Jego rodzina była częścią społeczności poligamicznej, a Yusuff dorastał jako jedno z 16 dzieci. W wieku dziewięciu lat, wraz z matką i młodszym bratem, przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych. To była decyzja, która zapoczątkowała jego długą i trudną drogę do kariery w MMA.

Sodiq Yusuff – Inspiracja

Yusuff zawsze był zafascynowany walką, a inspirację do kariery znalazł w młodości, oglądając anime. To właśnie ta pasja i determinacja napędzały go w dążeniu do osiągnięcia celu.

Sodiq Yusuff – Kariera MMA

Sodiq Yusuff rozpoczął swoją zawodową karierę w MMA na Shogun Fights 14. Debiutował w wielkim stylu, pokonując Alvina Mercera przez TKO w drugiej rundzie. Od tego momentu nieprzerwanie pokonywał swoich rywali, w tym takie znane nazwiska jak Chuka Willis i John Ramirez.

Sodiq Yusuff – UFC

Jego talent nie pozostał niezauważony, i wkrótce dostał szansę w UFC. Jego debiut miał miejsce 2 grudnia 2018 roku na UFC Fight Night, gdzie zmierzył się z Sumanem Mokhtarianem. Wygrał tę walkę przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. Yusuff kontynuował swoją udaną karierę w UFC, wygrywając kolejne pojedynki, między innymi z Sheymonem Moraesem i Gabrielą Benitezem.

Sodiq Yusuff – Sukcesy

Mimo że Yusuff wycofał się z zaplanowanej walki z Edsonem Barbozą w 2020 roku, nie poddał się. Po rocznej przerwie od walki, powrócił na scenę UFC, gdzie stawi czoła Donowi Shainisowi i odniósł zwycięstwo przez duszenie gilotyną w zaledwie 30 sekundzie walki.

Sodiq Yusuff – UFC Vegas 81

Obecnie Yusuff przygotowuje się do wielkiego pojedynku z Edsonem Barbozą, który ma się odbyć 14 października 2023 roku na gali UFC Vegas 81. Jego historia to przykład niezwykłej determinacji i pasji do sportów walki. Sodiq Yusuff to nie tylko utalentowany zawodnik, ale także inspiracja dla wielu młodych adeptów MMA na całym świecie.

Sodiq Yusuff - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Super

Data urodzenia (ile ma lat?): 1993.05.19

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Nigeria

Sodiq Yusuff - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:13

L:3

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Sodiq Yusuff - Newsy