fbpx
robert makłowicz

Robert Makłowicz

Zawodnik MMA Robert Makłowicz

Biogram

Robert Makłowicz - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Robert Makłowicz - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Robert Makłowicz?

Robert Witold Makłowicz, urodzony 12 sierpnia 1963 roku w Krakowie, to znany polski dziennikarz, krytyk kulinarny, pisarz, publicysta i podróżnik. Zdobył ogromną popularność dzięki swoim programom kulinarnym i podróżniczym, a także swojemu charakterystycznemu stylowi wypowiedzi.

Robert Makłowicz – edukacja

Robert Makłowicz pochodzi z rodziny o wielokulturowych korzeniach. Ukończył V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, a następnie studiował prawo i historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez krótki okres mieszkał i pracował w Wielkiej Brytanii, gdzie miał okazję poznać różnorodne kuchnie świata.

Robert Makłowicz – kariera telewizyjna

Swoją karierę w mediach rozpoczął jako felietonista w „Gazecie Wyborczej”. Zyskał ogromną popularność jako gospodarz programów telewizyjnych, takich jak „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza” czy „Makłowicz w podróży”. W swoich programach docierał do najbardziej egzotycznych miejsc na świecie, dzieląc się z widzami swoimi kulinarnymi odkryciami i fascynującymi historiami.

Robert Makłowicz – sukcesy

Robert Makłowicz jest także cenionym pisarzem. Jego książki, często pisane wspólnie z innymi autorami, zdobyły uznanie czytelników i krytyków. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Literacką Srebrny Kałamarz im. Hermenegildy Kociubińskiej za książkę „Cafe Museum”.

Robert Makłowicz – YouTube

W 2020 roku Makłowicz uruchomił własny kanał na YouTube, gdzie publikuje filmy o tematyce kulinarnej i historycznej. Kontynuuje również swoją działalność w radiu oraz jako publicysta. Jego pasja do jedzenia i podróży nadal przyciąga rzesze fanów z całego świata.

Robert Makłowicz – życie prywatne

Poza pracą zawodową, Makłowicz interesuje się historią Europy Środkowej, a także kulturą. Jest miłośnikiem literatury, zwłaszcza twórczości Josepha Rotha i Andrzeja Bobkowskiego. Mieszka w Krakowie, ale często spędza czas w swoim domu na półwyspie Pelješac w chorwackiej Dalmacji.

Robert Makłowicz

Wypowiedzi Roberta Makłowicza stały się inspiracją dla wielu dzieł kultury, remiksów i memów internetowych. Na jego cześć nazwano nawet jeden gatunek niesporczaków – Mesobiotus maklowiczi. Robert Makłowicz pozostaje nie tylko cenionym dziennikarzem i pisarzem, ale także ikoną kulinarną i podróżniczą, która wciąż inspiruje i zachwyca widzów i czytelników na całym świecie.

Robert Makłowicz - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Makłowicz

Data urodzenia (ile ma lat?): 12 sierpnia 1963 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Kraków, Polska

Robert Makłowicz - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Robert Makłowicz - Newsy