fbpx
Ricky Simón

Ricky Simón

Zawodnik MMA Ricky Simón

Biogram

Ricky Simón - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Ricky Simón - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Ricky Simón?

Ricky Simón, urodzony 31 sierpnia 1992 roku, to amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki, obecnie rywalizujący w wadze koguciej w Ultimate Fighting Championship. Jego historia jest pełna determinacji, pasji do sportu i rodzinnego wsparcia.

Ricky Simón – początki kariery

Urodzony w Pendleton, stanie Oregon, Simón pochodzi z rodziny meksykańskich imigrantów. Razem z trzema braćmi noszą tatuaż „Simón” w górnej części pleców, co symbolizuje ich jedność. Wychowywał się także z bliskim kuzynem i kolegą z UFC, Vincem Moralesem. Zanim wkroczył na ścieżkę MMA, Simón kształcił się w zapasach, zaczynając od dziewiątego roku życia.

Ricky Simón – kariera MMA

Po zakończeniu kariery w zapasach, Simón skierował swoją pasję w kierunku MMA. Jego profesjonalna kariera rozpoczęła się w 2012 roku, a droga do sukcesu była utwardzana zarówno zwycięstwami, jak i porażkami. W 2014 roku zdobył tytuł mistrza Legacy Fighting Alliance w wadze koguciej, zanim dołączył do UFC.

Ricky Simón – UFC

W kwietniu 2018 roku Simón zadebiutował w UFC, stając do walki z Merabem Dvalishvili. Starcie zakończyło się kontrowersyjnym zwycięstwem Simóna poprzez duszenie gilotynowe w ostatnich chwilach walki, co przyniosło mu także nagrodę Fight of the Night.

Ricky Simón – walki

W międzyczasie Simón zmierzył się z wieloma utalentowanymi rywalami, w tym z legendarnym Urijahem Faberem. Choć doświadczył porażek, jak w pojedynku z Faberem czy Robem Fontem, zawsze powracał silniejszy. Zwycięska walka z Rayem Borgiem przyniosła mu uznanie, a pojedynek z Brianem Kelleherem stał się jednym z najbardziej oczekiwanych starć.

Ricky Simón – wyróżnienia

Po kontrakcie na cztery walki, Simón stanął do pojedynku z Raphaelem Assunção, którego zakończył spektakularnym nokautem w drugiej rundzie. Kolejne zwycięstwo przyszło w starciu z Jackiem Shore’em, a Ricky został nagrodzony bonusową nagrodą za występ wieczoru.

Ricky Simón – życie osobiste

Poza klatką Simón był trenerem zapasów w gimnazjum, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jego życie rodzinne rozwija się również, mając córkę urodzoną w listopadzie 2022 roku.

Ricky Simón

Ricky Simón to nie tylko utalentowany zawodnik MMA, ale także symbol determinacji i rodzinnego wsparcia. Jego nadchodząca walka z Mario Bautistą 13 stycznia 2024 roku na gali UFC Fight Night 234 obiecuje kolejne emocje i może przynieść mu kolejne sukcesy w światowej scenie mieszanych sztuk walki.

Ricky Simón - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 31 sierpnia 1992 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Pendleton, Oregon, Stany Zjednoczone

Ricky Simón - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:20

L:5

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Ricky Simón - Newsy