fbpx
Raul Tutarauli

Raul Tutarauli

Zawodnik MMA Raul Tutarauli

Biogram

Raul Tutarauli - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Raul Tutarauli - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Raul Tutarauli?

Raul Tutarauli, urodzony 10 maja 1992 roku w Tbilisi, to imię, które w ostatnim czasie zaczyna zdobywać uznanie w światku mieszanych sztuk walki. Jego kariera obejmuje walki w różnych organizacjach, takich jak M-1 Global czy ACA, ale to jego obecna przynależność do polskiej Konfrontacji Sztuk Walki, przynosi mu zasłużoną uwagę.

Raul Tutarauli – Osiągnięcia

Najnowsze doniesienia informują, że od 14 grudnia 2022 roku Raul Tutarauli reprezentuje barwy KSW, zdobywając przy tym imponującą piątą pozycję w rankingu wagi lekkiej organizacji. To jednak nie jedyny punkt w jego e-sportowej biografii – w 2022 roku sięgnął po tytuł mistrza GFC w wadze lekkiej, zwiększając tym samym swoje osiągnięcia w świecie MMA.

Raul Tutarauli – styl walki

Mimo stosunkowo późnego startu w MMA, Raul Tutarauli wykazuje się imponującymi statystykami. W wieku 31 lat stoczył 39 walk, z których aż 32 zakończyły się zwycięstwem dla niego, w tym 21 nokautami. Jego styl walki, rozwinięty w klubie Guram Fight Club pod okiem trenera Giorgi Kabulashvili, obejmuje zarówno elementy walki w stójce, jak i na macie.

Raul Tutarauli – początki kariery

Raul Tutarauli zaczynał swoją przygodę z MMA w 2011 roku, a już rok później stoczył swoją debiutancką walkę na profesjonalnym ringu. Jego debiut był piorunujący – nokaut techniczny w pierwszej rundzie był znakiem, że Gruzin ma potencjał, który warto obserwować.

Raul Tutarauli – M-1 Global

Początki nie były jednak pozbawione trudności. Pierwsze porażki pojawiły się po dwóch latach od rozpoczęcia kariery, ale nie zraziły Tutarauliego. W M-1 Global, rosyjskiej federacji MMA, spędził znaczną część swojej kariery, zdobywając doświadczenie i zwycięstwa. Przejście do ACA stanowiło kolejny etap jego sportowego rozwoju.

Raul Tutarauli – KSW

Jego najnowszym osiągnięciem jest zdobycie mistrzowskiego pasa GFC w wadze lekkiej w czerwcu 2022 roku. Po imponujących zwycięstwach nad rywalami, takimi jak Adil Boranbayev czy Oberdan Tenório, Raul Tutarauli zdecydował się podjąć nowe wyzwanie w postaci KSW. Debiutancka walka w KSW miała miejsce 21 stycznia 2023 roku podczas gali XTB KSW 78, gdzie stanął twarzą w twarz z Romanem Szymańskim. Chociaż debiut zakończył się porażką w wyniku duszenia na staw łokciowy, to nie zniechęciło to gruzińskiego wojownika.

Raul Tutarauli

Raul Tutarauli, zaledwie od grudnia 2022 roku związany z KSW, już zdążył zaimponować fanom swoimi umiejętnościami i determinacją. Jego przyszłość w polskiej organizacji zapowiada się obiecująco, a sportowi kibice z niecierpliwością oczekują kolejnych jego wystąpień na największych ringach MMA.

Raul Tutarauli - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 10 maja 1992 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Georgia

Raul Tutarauli - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:33

L:7

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Raul Tutarauli - Newsy