fbpx
Rafal Jackiewicz

Rafał Jackiewicz

Zawodnik MMA Rafał Jackiewicz

Biogram

Rafał Jackiewicz - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Rafał Jackiewicz - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Rafał Jackiewicz – kim jest?

Rafał Jackiewicz, urodzony 17 lutego 1977 roku w Mińsku Mazowieckim, to polski bokser i zawodnik MMA. Zdobył wiele osiągnięć w swojej karierze, będąc byłym mistrzem Europy EBU w wadze półśredniej oraz pretendentem do tytułu mistrza świata federacji IBF w tej samej kategorii wagowej. Jackiewicz ma również bogate doświadczenie w kickboxingu, gdzie odnosił sukcesy w różnych stylach, takich jak Light Contact i Full Contact.

Rafał Jackiewicz – boks zawodowy

Swoją zawodową karierę w boksie rozpoczął 17 lutego 2001 roku podczas gali w Kołobrzegu, gdzie odniósł zwycięstwo na punkty nad Słowakiem Milanem Smetaną. 10 czerwca 2006 roku, podczas walki w Kędzierzynie-Koźlu, zdobył pasy mistrza świata federacji Boxing Council International i IBC w wadze półśredniej, pokonując Joea Sebastiana Mayo. Następnie, 14 września 2008 roku, na gali w Kielcach, Jackiewicz wygrał walkę o pas European Boxing Union z faworytem Jacksonem Osei Bonsu, który wcześniej czterokrotnie obronił ten tytuł. Kolejne sukcesy odnosił w obronie tego pasa, pokonując Jana Zavecka i Luciano Albisa na punkty.

Rafał Jackiewicz – IBF

Po sukcesach na arenie europejskiej, Jackiewicz zdecydował się na podjęcie wyzwania eliminacyjnego pasa IBF. 27 listopada 2009 roku, podczas gali Wojak Boxing Night w Ełku, pokonał Delvina Rodrigueza na punkty i zdobył eliminację do walki o pas mistrza świata federacji IBF. W 2010 roku stoczył walkę z Janem Zaveckiem o tytuł mistrza świata IBF, jednak przegrał ten pojedynek decyzją większości sędziów. Mimo tej porażki, Jackiewicz kontynuował swoją karierę i odnosił kolejne zwycięstwa, m.in. nad Ronnym McFieldem i Tarikiem Sahibeddine.

Rafał Jackiewicz – WBA

Ważnym momentem w karierze Jackiewicza był pojedynek z Kell Brookiem, niepokonanym angielskim bokserem, o status oficjalnego pretendenta do pasa WBA. Walka zakończyła się technicznym nokautem na korzyść Brooka w szóstej rundzie.

Rafał Jackiewicz – kariera MMA

W międzyczasie podjął również próbę w MMA, gdzie pokonał raper Wojciecha Ochnickiego, znanego jako „Kazik Klimat Kartel”. Po tym sukcesie w walce MMA, Jackiewicz kontynuował swoją karierę bokserską. Niestety, nie wszystkie walki kończyły się zwycięstwem dla Jackiewicza. 14 września 2018 roku w Białymstoku przegrał niejednogłośnie na punkty z Robertem Świerzbińskim, a 2 marca 2019 roku w Magdeburgu uległ Mohammedowi Rabiemu decyzją sędziów.

Rafał Jackiewicz - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: MMA VIP

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Wojownik

Data urodzenia (ile ma lat?): 17 lutego 1977 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Mińsk Mazowiecki

Rafał Jackiewicz - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:52

L:30

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Rafał Jackiewicz - Newsy