fbpx
Pasha Parfeny eurowizja

Pasha Parfeny

Zawodnik MMA Pasha Parfeny

Biogram

Pasha Parfeny - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Pasha Parfeny - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Pasha Parfeny – Mołdawia

Jego matka była nauczycielką gry na fortepianie, a ojciec piosenkarzem i gitarzystą. W wieku siedmiu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie w szkole muzycznej. W 2002 roku zaczął uczyć się śpiewu w Tiraspol Music College, a później kontynuował naukę w kierunku kompozytorskim w Państwowej Wyższej Szkole Muzyki, Teatru i Sztuk Pięknych.

Pasha Parfeny – Kariera solowa

W 2003 roku zdobył Grand Prix na konkursie Voices Of Transnistria. W 2007 roku zdobył pierwszą nagrodę na bułgarskich festiwalach Duet of the Year i Silver Lantrei. W latach 2008-2009 był wokalistą zespołu SunStroke Project, z którym nagrał m.in. single „In Your Eyes”, „Summer” i „No Crime” i brał udział w krajowych eliminacjach do 54. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2009 roku. W jesieni 2010 roku opuścił zespół i rozpoczął karierę solową.

Pasha Parfeny – Sukcesy

W 2009 roku zdobył główną nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki im. George’a Grigoriu oraz na festiwalu Mamaia Contest. W lutym 2010 roku zajął drugie miejsce w programie O melodie pentru Europa 2010 z utworem „You Should Like”. W maju 2012 roku reprezentował Mołdawię z utworem „Lăutar” i zajął 11. miejsce w finale 57. Konkursu Piosenki Eurowizji w Baku. W następnym roku wystąpił na Eurowizji jako kompozytor utworu „O mie”, z którym Aliona Moon zajęła 11. miejsce w finale 58. Konkursu Piosenki Eurowizji w Malmö.

Pasha Parfeny – Eurowizja 2023

W maju 2023 roku reprezentował Mołdawię z utworem „Soarele și luna” i awansował do finału 67. Konkursu Piosenki Eurowizji w Liverpoolu.

Pasha Parfeny - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: Wokalista

Pseudonim: Pasha Parfeny

Data urodzenia (ile ma lat?): 30.05.1986

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Orgiejów

Pasha Parfeny - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Pasha Parfeny - Newsy