fbpx
Oleksandr Usyk

Oleksandr Usyk

Zawodnik MMA Oleksandr Usyk

Biogram

Oleksandr Usyk - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Oleksandr Usyk - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Ołeksandr Usyk?

Ołeksandr Ołeksandrowycz Usyk, urodzony 17 stycznia 1987 roku w Symferopolu, to niezwykły ukraiński sportowiec, którego osiągnięcia zarówno w boksie, jak i w piłce nożnej, uczyniły go jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych sportowców na arenie międzynarodowej.

Ołeksandr Usyk – Kariera bokserska

Jego bokserska kariera rozpoczęła się od osiągnięć w sferze amatorskiej. Zdobył tytuł mistrza Europy w wadze półciężkiej w 2008 roku, a następnie triumfował jako mistrz świata w 2011 roku oraz mistrz olimpijski w 2012 roku, oba razy w wadze ciężkiej. Te wybitne osiągnięcia zaowocowały spektakularnym debiutem na zawodowej scenie bokserskiej.

Ołeksandr Usyk – Pasy mistrzowskie

Usyk w krótkim czasie zdobył uznanie jako zawodowy bokser, zdobywając pasy mistrza świata organizacji WBO, WBC, WBA i IBF w wadze junior ciężkiej. Zwyciężył także w prestiżowym turnieju World Boxing Super Series, pokonując wybitnych rywali i pokazując swoją klasę jako jeden z najlepszych bokserów w swojej kategorii wagowej.

Ołeksandr Usyk – Umiejętności

Jego zdolności bokserskie przekroczyły granice wagi junior ciężkiej, co zaowocowało awansem do wagi ciężkiej. Nie tylko się do niej przeniósł, ale także odniósł ogromne sukcesy. Jego imponujące zwycięstwo nad Anthonym Joshuą w 2021 roku pozwoliło mu zdobyć tytuły mistrza świata wagi ciężkiej organizacji WBA, WBO, IBF i IBO, co uczyniło go jednym z nielicznych bokserów, którzy sięgnęli po pasy w obu kategoriach wagowych.

Ołeksandr Usyk – Piłka nożna

Usyk jest również znany ze swojego zamiłowania do piłki nożnej. Nie można go ograniczyć tylko do ringu, ponieważ ma także osiągnięcia jako piłkarz. W sezonie 2023/2024 dołączył do ukraińskiego klubu Polissia Żytomierz, który występuje w Premier-liha. To dowód na to, że Usyk nie boi się wyzwań i niezależnie od dziedziny, w której się angażuje, zawsze dąży do doskonałości.

Ołeksandr Usyk – Historia

Jego wyjątkowa historia, osiągnięcia i pokora zdobyły serca fanów na całym świecie. Ołeksandr Usyk stał się ikoną sportu, która inspiruje innych do dążenia do swoich marzeń, niezależnie od przeciwności losu. Jego droga od dzieciństwa spędzonego na treningach karate i piłki nożnej do statusu jednego z najlepszych bokserów na świecie jest historią pełną wytrwałości, pasji i triumfu.

Oleksandr Usyk - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: WBO, IBO, IBF, WBA

Styl bazowy: Boks

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 1987.01.17

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Ukraina

Oleksandr Usyk - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:21

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Oleksandr Usyk - Newsy