fbpx
Noa Kirel eurowizja

Noa Kirel

Zawodnik MMA Noa Kirel

Biogram

Noa Kirel - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Noa Kirel - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Noa Kirel – Izrael

Zadebiutowała w serialu dokumentalnym Pushers, który śledzi rodziców, którzy wspierają swoje dzieci do sukcesu w różnych dziedzinach. W programie pojawiła się Kirel i jej ojciec, który wspierał finansowo jej karierę rozrywkową. W 2015 roku opublikowała w serwisie YouTube piosenkę „Medabrim?”, która została napisana przez rapera E-Z, którego jej rodzice wynajęli na jej bat micwę. Raper zauważył w niej potencjał po zaśpiewaniu w duecie, co zaowocowało kolejnymi utworami, takimi jak „Killer”, „Jesz be ahawa”, „Rak ata”, „Hatzi meszuga”, „Bye lahofesz” i „Ten li siman”. Pod koniec 2016 roku zdobyła nagrodę „piosenkarka roku” podczas izraelskiej „ceremonii wyboru dzieci”.

Noa Kirel – Rodzina

Noa Kirel urodziła się 10 kwietnia 2001 w Ra’anannie. Jest córką Amira oraz Ilany Kirel. Ma korzenie aszkenazyjskie z Austrii oraz sefardyjskie z Maroka. Początkowo rodzice nadali jej imię Noja, jednak zdiagnozowanie u niej choroby nerek w wieku trzech miesięcy skłoniło rabina do zasugerowania zmiany jej imienia na Noa (co również oznacza ruch w języku hebrajskim), by „mogła się poruszać”. Jej rodzina ze strony ojca zginęła w obozach Auschwitz-Birkenau podczas II wojny światowej jako część zagłady Żydów.

Noa Kirel – Kariera

W lutym 2017 roku objęła rolę współprowadzącej programu muzycznego Lipstar na kanale kidZ. W maju 2017 roku wydała piosenkę „Makom leszinuj”, którą zaśpiewała w duecie z Awiorem Melasą. W ciągu roku wydała jeszcze kilka singli, w tym „Lirkod”, „Kimeat meforsemet”, „Wow” i „Mi jiten li et ha’koach”. Zdobyła Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego izraelskiego wykonawcy. W styczniu 2018 roku zagrała w serialu telewizyjnym Kfula grając siebie i Kitty Popper. W lutym zadebiutowała jako jurorka w programie Israel’s Got Talent. W 2018 roku promowała firmę kosmetyczną „Keff” oraz wzięła udział w pamiątkowym hołdzie dla Amira Fryszera Guttmana.

Noa Kirel – Charytatywny singiel

W czerwcu 2020 roku podpisała kontrakt z amerykańską wytwórnią Atlantic Records, a w listopadzie dołączyła do 39 innych izraelskich artystów na rzecz charytatywnego singla „Katan Aleinu”, aby wesprzeć szpitale walczące z pandemią Covid-19.

Noa Kirel – Eurowizja 2023

Kirel wydała singiel „Thought About That” dnia 12 stycznia 2022 roku. W dniu 11 lipca 2022 roku izraelski nadawca publiczny Israeli Public Broadcasting Corporation (IPBC/Kan) ogłosił, że Kirel będzie reprezentować Izrael w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w maju 2023 roku. W dniu 9 maja 2023 roku Kirel wystąpiła z utworem „Unicorn” w pierwszym półfinale Eurowizji 2023 i zakwalifikowała się do sobotniego finału.

Noa Kirel – Chłopak

Od października 2021 roku Kirel jest w związku z izraelskim modelem Tomerem HaCohen.

Noa Kirel - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: Wokalistka

Data urodzenia (ile ma lat?): 10.04.2001

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Ra’ananna

Noa Kirel - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Noa Kirel - Newsy