fbpx
Monika Linkytė eurowizja

Monika Linkytė

Zawodnik MMA Monika Linkytė

Biogram

Monika Linkytė - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Monika Linkytė - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Monika Linkytė – Litwa

Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu, a także studiowała prawo na Uniwersytecie Wileńskim. Jako 15-latka gościnnie wystąpiła na jednym z koncertów Linasa Adomaitisa.

Monika Linkytė – Kariera

W 2007 roku brała udział w krajowych eliminacjach do 5. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W latach 2010–2012 corocznie brała udział w finale litewskich eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji: w 2010 roku zajęła 10. miejsce z piosenką „Give Away”, w 2011 roku 4. miejsce z „Days Go By”, a w 2012 roku 3. miejsce z „Happy”. W 2013 roku dotarła do finału selekcji z piosenką „Baby Boy”, ale zrezygnowała z udziału z powodu choroby, natomiast w 2014 roku odpadła na etapie półfinałowym eliminacji.

Monika Linkytė – 60 Konkurs Piosenki Eurowizji

W 2014 roku reprezentowała Litwę podczas konkursu „Nowa Fala” w Jurmale z piosenką „Tonight”, zajmując 4. miejsce. W 2015 roku ponownie wzięła udział w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, zajmując wraz z Vaidasem Baumilą pierwsze miejsce za wykonanie piosenki „This Time”, z którą reprezentowali Litwę na 60. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Wiedniu. Występ wzbudził kontrowersje, ponieważ na scenie pojawiły się trzy pary pocałunków, w tym para mężczyzn i para kobiet, co reprezentanci określili jako symboliczne równouprawnienie.

Monika Linkytė – Album

We wrześniu 2015 roku wydała debiutancki album solowy pt. „Walk with Me”, który promowała singlami: „This Time” i „Po dangum”. W październiku 2020 roku wzięła udział w drugiej edycji programu rozrywkowego LRT Šok su žvaigžde.

Monika Linkytė – Eurowizja 2023

18 lutego 2023 roku została wybrana na reprezentantkę Litwy w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem „Stay”.

Monika Linkytė - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: Wokalistka

Data urodzenia (ile ma lat?): 03.06.1992

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Gorżdy

Monika Linkytė - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Monika Linkytė - Newsy