fbpx
Michał Kubiak

Michał Kubiak

Zawodnik MMA Michał Kubiak

Biogram

Michał Kubiak - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Michał Kubiak - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Michał Kubiak?

Michał Jarosław Kubiak, urodzony 23 lutego 1988 roku w Wałczu, to polski siatkarz, który występuje na pozycji przyjmującego. Jest również reprezentantem Polski. Kubiak ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym złote medale na Mistrzostwach Świata w 2014 i 2018 roku.

Michał Kubiak – siatkówka plażowa

Przed rozpoczęciem kariery w piłce siatkowej na hali, Kubiak grał również w siatkówkę plażową. Wraz z Zbigniewem Bartmanem zdobył mistrzostwo Europy oraz srebrny medal na mistrzostwach świata U-18.

Michał Kubiak – siatkówka

Kubiak rozpoczął swoją karierę w Polskiej Lidze Siatkówki w zespole Jokera Piła. Następnie grał dla PZU AZS Olsztyn, KS-u Poznań i AZS Politechnika Warszawska. Przez trzy sezony występował w Jastrzębskim Węglu. Potem przeniósł się do tureckiego klubu Halkbank Ankara, gdzie zdobył swój pierwszy tytuł mistrza klubowego w 2016 roku. W obliczu narastającego zagrożenia terrorystycznego w Ankarze, zdecydował się rozwiązać kontrakt z Halkbankiem Ankara i przeniósł się do japońskiego klubu Panasonic Panthers.

Michał Kubiak – osiągnięcia

Wraz z reprezentacją Polski, Kubiak zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w 2014 roku. Od 2015 roku pełni funkcję kapitana reprezentacji. W 2014 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, a rok później zajął piąte miejsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszych sportowców Polski. W 2018 roku zajął trzecie miejsce w tym plebiscycie. Kubiak był kapitanem reprezentacji Polski w latach 2015-2021. Pod koniec marca 2022 roku zdecydował się zakończyć swoją karierę reprezentacyjną.

Michał Kubiak – żona i dzieci

Michał Kubiak to utalentowany siatkarz, który odnosił wiele sukcesów zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Jego umiejętności i przywództwo były nieocenione dla reprezentacji Polski przez wiele lat. Poza siatkówką, Kubiak jest żonaty z Moniką Kubiak, mają dwie córki – Polę i Zoję.

Michał Kubiak – konflikt z Bartmanem

Warto wspomnieć o konflikcie między Kubiakiem a Zbigniewem Bartmanem. Ich relacja nagle się pogorszyła, a punkt kulminacyjny nastąpił w 2013 roku, kiedy to Bartman został odsunięty od drużyny narodowej. Konflikt ten pozostaje w sercu Bartmana do dziś, co zostało wyrażone w jego ostatnich wypowiedziach na temat powołań do reprezentacji Polski.

Michał Kubiak - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 23 luty 1988 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Wałcz

Michał Kubiak - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Michał Kubiak - Newsy