fbpx
Michał Buczek - Z.B.U.K.U

Michał Buczek - Z.B.U.K.U

Zawodnik MMA Michał Buczek - Z.B.U.K.U

Biogram

Michał Buczek - Z.B.U.K.U - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Michał Buczek - Z.B.U.K.U - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Zbuku?

Z.B.U.K.U, znany również jako Zbuku, to polski raper i autor tekstów urodzony 19 września 1992 roku w Prudniku. Jego prawdziwe imię to Michał Buczek. Ma na swoim koncie kilka albumów, z których każdy zdobył duże uznanie. Jego twórczość spotkała się z sukcesem, a albumy rozeszły się w ponad 75 tysiącach egzemplarzy w Polsce.

Zbuku – artyści

W trakcie swojej kariery Z.B.U.K.U współpracował z wieloma innymi artystami, takimi jak Chada, Bezczel, Donatan, Hukos, Cira, Kajman, Rover, Popek, B.R.O czy Bonson.

Zbuku – dzieciństwo

Z.B.U.K.U urodził się i dorastał w Prudniku, gdzie ukończył Publiczne Gimnazjum nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcące. Jako młody chłopak trenował koszykówkę w drużynie MKS Smyk Prudnik pod okiem trenera Tomasza Michalaka. Studiował na Uniwersytecie Opolskim.

Zbuku – kariera muzyczna

Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 2010 roku, a szybko zdobył uznanie, zwłaszcza po współpracy z Chadą. Pierwszy album solowy, „Że życie ma sens”, ukazał się w 2013 roku i zyskał uznanie wśród fanów hip-hopu.

Zbuku – osiągnięcia

W 2018 roku Z.B.U.K.U otrzymał dwie złote płyty za „Kontrabanda: brat bratu bratem” i „W drodze po nieśmiertelność”, oraz platynową płytę za „Życie szalonym życiem”. Jego czwarty album solowy, „Konsekwentnie”, został wydany w 2018 roku i zajął 11. miejsce na polskiej liście przebojów. W maju 2020 roku wydał swoją piątą solową płytę, „Wiem co jest 5”, która zadebiutowała na drugim miejscu listy OLiS.

Zbuku – proceder

Nie tylko artystycznie, ale także osobowościowo Z.B.U.K.U wykazał się oddaniem dla swojej branży, oddając hołd zmarłemu artyście Chadzie. W 2019 roku wystąpił w filmie „Proceder”, który opowiada o życiu Chady.

Zbuku – Clout MMA

W styczniu 2024 roku federacja Clout MMA ogłosiła, że Z.B.U.K.U stoczy walkę MMA z innym raperem, Majorem SPZ, co z pewnością przyciągnie uwagę zarówno fanów muzyki, jak i mieszanych sztuk walki. Walka ta odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie w dniu 9 marca 2024 roku.

Michał Buczek - Z.B.U.K.U - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: Clout MMA

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Z.B.U.K.U

Data urodzenia (ile ma lat?): 19 września 1992 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Prudnik

Michał Buczek - Z.B.U.K.U - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:1

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Michał Buczek - Z.B.U.K.U - Newsy