fbpx
Max Holloway

Max Holloway

Zawodnik MMA Max Holloway

Biogram

Max Holloway - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Max Holloway - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Max Holloway?

Jerome-Max Holloway, urodzony 4 grudnia 1991 roku w Waianae, to amerykański zawodnik MMA o hawajskich korzeniach. Jego kariera to nie tylko walki w klatce, ale również historia triumfu nad trudnościami życiowymi.

Max Holloway – dzieciństwo

Holloway urodził się w Honolulu na Hawajach, a wychował w Waianae, obszarze słynącym z walk na pięści. Jego dzieciństwo było pełne wyzwań, z rodzicami będącymi narkomanami. Jego ojciec odszedł, gdy Max miał zaledwie 11 lat. Mimo trudności, Holloway znalazł ukojenie i cel życiowy w sporcie. Zaczynając od kick-boxingu w wieku 15 lat, szybko zdobył uznanie, wygrywając swój pierwszy amatorski pojedynek po zaledwie trzech dniach treningu.

Max Holloway – UFC

Po podpisaniu kontraktu z UFC w 2012 roku, Holloway miał swoje wzloty i upadki, ale szybko zyskał uznanie, pokonując takich rywali jak Cub Swanson, Charles Oliveira i Ricardo Lamas. Decydującym momentem w jego karierze było zdobycie tymczasowego mistrzostwa UFC wagi piórkowej w 2016 roku.

Max Holloway – pas mistrzowski

W 2017 roku, na gali UFC 212, Holloway stoczył zacięty pojedynek z José Aldo, zdobywając pełnoprawne mistrzostwo wagi piórkowej. W udanej obronie pasa pokonał Aldo ponownie podczas UFC 218. Jednak pas mistrzowski nie zawsze był mu sprzymierzeńcem. Przegrał go podczas pojedynku z Alexandrem Volkanovskim w grudniu 2019 roku na UFC 245. Kolejna walka z Volkanovskim w lipcu 2020 również zakończyła się porażką.

Max Holloway – UFC Fight Night

Max Holloway wrócił mocniejszy niż kiedykolwiek. W styczniu 2021 roku pokonał Calvina Kattara, imponując dominacją przez pięć rund. Następnie, podczas UFC Fight Night w listopadzie 2021 roku, znokautował Yaira Rodrígueza w niesamowitym pojedynku.

Max Holloway – walki

W lipcu 2022 roku Holloway zmierzył się z Alexandrem Volkanovskim po raz trzeci w trylogii o pas wagi piórkowej. Niestety, znowu przegrał decyzją sędziów. Jego ostatnia walka w sierpniu 2023 roku przyniosła kolejne imponujące zwycięstwo. W starciu z Jung Chan-sungiem znokautował rywala w trzeciej rundzie.

Max Holloway – życie osobiste

Max Holloway to nie tylko mistrz w klatce. Jego korzenie sięgają rdzennej hawajskiej, samoańskiej i angielskiej kultury. W 2012 roku poślubił Kaimanę Pa’aluhi, z którą ma syna Rusha. Para rozwiodła się w 2017 roku, a Holloway następnie związał się z hawajską surferką Alessą Quizon, z którą zaręczył się w 2020 roku.

Max Holloway - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Blessed

Data urodzenia (ile ma lat?): 1991.12.04

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Oahu, Hawaii, Stany Zjednoczone

Max Holloway - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:25

L:7

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Max Holloway - Newsy