fbpx
Matthew Semelsberger

Matt Semelsberger

Zawodnik MMA Matt Semelsberger

Biogram

Matt Semelsberger - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Matt Semelsberger - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Matthew Semelsberger?

Matthew Semelsberger, urodzony 23 listopada 1992 roku, to amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), który zdobył uznanie w wadze półśredniej w Ultimate Fighting Championship (UFC). Jego fascynująca podróż sportowa zaczęła się jeszcze w szkolnych latach, a obecnie jest jednym z obiecujących talentów w świecie MMA.

Matthew Semelsberger – wykształcenie

Semelsberger jest absolwentem Urbana High School z 2011 roku, gdzie wykazywał się nie tylko w MMA, ale również w piłce nożnej, lacrosse i zapasach. Jego umiejętności piłkarskie poprowadziły szkolną drużynę do zwycięstwa w mistrzostwach stanu. Po ukończeniu szkoły średniej, Matthew kontynuował swoją edukację i karierę sportową na poziomie uniwersyteckim, grając w piłkę nożną Division I-AA na Marist College. Jego specjalizacją było sądownictwo karno.

Matthew Semelsberger – kariera MMA

Zamiłowanie do MMA zaczęło się w wieku 14 lat, kiedy to Semelsberger dołączył do szkolnego programu MMA w Clinch Academy. To tutaj, inspirując się widowiskami UFC, postanowił podjąć wyzwanie zostania zawodnikiem tej prestiżowej organizacji. Po rozpoczęciu profesjonalnej kariery w 2017 roku, Semelsberger szybko zdobył uznanie na regionalnej scenie wschodniego wybrzeża. Reprezentując takie organizacje jak CFFC, Maverick MMA i Art of War Cage Fighting, zbudował imponujący rekord 6-2. Jego wygrane, zwłaszcza nokaut nad Richardem Patishnockiem, przyciągnęły uwagę UFC, co zaowocowało podpisaniem kontraktu z tą organizacją.

Matthew Semelsberger – UFC

Matt Semelsberger zadebiutował w UFC 22 sierpnia 2020 roku, gdzie miał zmierzyć się z Philipem Rowe’em. Pomimo zmiany przeciwnika na Carltona Minusa, Semelsberger wygrał walkę jednogłośną decyzją. Kolejne zwycięstwa, zwłaszcza nokaut nad Jasonem Wittem, przyniosły mu nagrodę Performance of the Night.

Matthew Semelsberger – walki

Niestety, w miarę jak Semelsberger zdobywał sukcesy, pojawiały się także porażki. Jego walka z Khaosem Williamsem zakończyła się jednogłośną decyzją na korzyść przeciwnika, ale Matt szybko wrócił do zwycięskiej ścieżki, nokautując Martina Sano Jr. w pierwszej rundzie.

Matthew Semelsberger

Matthew Semelsberger to nie tylko utalentowany zawodnik MMA, ale również jednostka, która odnajduje się zarówno w sporcie, jak i w sądownictwie karnym. Jego wytrwałość i zdecydowanie są dowodem na to, że nawet z boiska piłkarskiego można przejść do oktagonu z sukcesem. Jakie nowe wyzwania i zwycięstwa przyniesie przyszłość dla tego utalentowanego sportowca? Świat MMA z niecierpliwością oczekuje kolejnych emocji na scenie UFC.

Matt Semelsberger - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Semi The Jedi

Data urodzenia (ile ma lat?): 1992.11.23

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Stany Zjednoczone

Matt Semelsberger - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:11

L:7

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Matt Semelsberger - Newsy