fbpx
Marco Mengoni eurowizja

Marco Mengoni

Zawodnik MMA Marco Mengoni

Biogram

Marco Mengoni - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Marco Mengoni - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Marco Mengoni – Włochy

Urodził się 25 grudnia 1988 roku w Ronciglione i tam dorastał jako jedynak Nadi i Maurizio Mengoniego. W wieku 14 lat, podczas nauki w szkole średniej, zaczął brać lekcje śpiewu, a następnie dołączył do pięcioosobowego zespołu wokalnego. Po ukończeniu szkoły przeniósł się do Rzymu, gdzie studiował filologię. W czasie studiów pracował jako barman i często występował w barach i na weselach. W tym samym czasie zaczął pracować w branży muzycznej jako mikser dźwięku i programista muzyczny.

Marco Mengoni – Kariera

W 2014 roku rozpoczął pracę nad nowym albumem i w listopadzie wydał singiel „Guerriero”, a w styczniu 2015 roku cały album zatytułowany Parole in circolo, który osiągnął pierwsze miejsce na włoskiej liście sprzedaży. Promował go single „Esseri umani” i „Io ti aspetto”. Album zdobył podwójną platynową płytę za sprzedaż ponad 100 tysięcy egzemplarzy we Włoszech. W 2015 roku po raz drugi zdobył Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego włoskiego wykonawcy, a 25 października odebrał nagrodę MTV dla najlepszego europejskiego wykonawcy. 4 grudnia 2015 roku wydał kolejny album pt. Le cose che non ho, promowany przez single „Ti ho voluto bene veramente”, „Parole in circolo” i „Solo due satelliti”. W międzyczasie odbył ogólnokrajową trasę koncertową Mengoni Live 2016. Jeden z koncertów został wydany na albumie pt. Marco Mengoni Live, który zadebiutował na pierwszym miejscu włoskiej listy sprzedaży i uzyskał status platynowej płyty. W 2017 roku wydał epkę pt. Onde i singiel „Come neve”, nagrany w duecie z Giorgią. W listopadzie 2018 roku wydał album pt. Atlantico, promowany przez single „Buona vita” i „Voglio”. 18 stycznia 2019 roku miał premierę jego pierwszy hiszpańskojęzyczny album pt. Atlantico.

Marco Mengoni – Sukces

Marco Mengoni, zwycięzca trzeciej edycji programu The X Factor (2009), dwukrotny zdobywca Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego wykonawcy (2010 i 2015), jest również dwukrotnym zwycięzcą Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo (w 2013 i 2023) oraz dwukrotnym reprezentantem Włoch podczas Konkursu Piosenki Eurowizji (w 2013 i 2023).

Marco Mengoni – Eurowizja 2023

W lutym 2023 Marco Mengoni triumfował na 73. Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo z utworem „Due vite”. Podczas finałowego koncertu ogłoszono, że będzie on reprezentantem Włoch na 67. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Liverpoolu.

Marco Mengoni - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: Wokalista

Data urodzenia (ile ma lat?): 25.12.1988

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Ronciglione

Marco Mengoni - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Marco Mengoni - Newsy