fbpx
Marcin Held

Marcin Held

Zawodnik MMA Marcin Held

Biogram

Marcin Held - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Marcin Held - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Marcin Held?

Marcin Held, urodzony 18 stycznia 1992 roku w Tychach, to jedna z najbardziej utalentowanych postaci polskiego MMA. To zawodnik posiadający czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu, mistrz Polski BJJ i mistrz Europy w grapplingu. Zdobył uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Jego bogata kariera obejmuje występy w renomowanych organizacjach. Zawalczył w Bellator MMA, UFC, ACA, PFL, a od października 2023 roku jest związany z polską federacją KSW.

Marcin Held – początki kariery

Held rozpoczął swoją przygodę z submission fightingiem w wieku dziewięciu lat, kładąc nacisk na zapasy, poddania i techniki blokowania nóg w stylu sambo. Jego talent szybko zaowocował, a w wieku 21 lat zdobył czarny pas jiu-jitsu, stając się najmłodszym posiadaczem tego stopnia w Polsce. Jego umiejętności w grapplingu były widoczne w licznych turniejach w Polsce, gdzie wielokrotnie zdobywał pierwsze miejsca.

Marcin Held – kariera MMA

Held zadebiutował zawodowo w MMA w 2008 roku, pokonując Mateusza Piórkowskiego przez dźwignię łokciową. Szybko stał się mistrzem wagi lekkiej w organizacji MMA Challengers, zwyciężając turniej pokonując m.in. Ireneusza Milę, Mariusza Abramiuka i Borysa Mańkowskiego.

Marcin Held – Bellator MMA

W 2011 roku podpisał kontrakt z Bellator MMA, gdzie w 2014 roku zwyciężył w turnieju wagi lekkiej, zdobywając prawo walki o pas mistrza. Po udanych latach w Bellatorze, w tym rewanżu z Dave’em Jansenem i zwycięstwie nad Patrickiem Freire, Held zdecydował się na zmianę organizacji.

Marcin Held – UFC

Held dołączył do UFC w 2016 roku, gdzie stoczył kilka emocjonujących pojedynków. Zwycięstwo nad Nasratem Haqparast w 2017 roku było znaczącym momentem w jego karierze.

Marcin Held – CA i PFL

Dostawał oferty od federacji  UFC ale finalnie Held podpisał kontrakty z ACA i później z PFL. Jego udział w turnieju PFL przyniósł mu sukces, zwłaszcza zwycięstwo nad Natanem Schulte.

Marcin Held – KSW

W październiku 2023 roku Marcin Held powrócił do Polski, dołączając do federacji KSW. Jego debiut w tej organizacji zaplanowano na grudzień 2023 roku, gdzie zmierzy się z doświadczonym Raulem Tutarauli.

Marcin Held – Osiągnięcia

Marcin Held może poszczycić się imponującymi osiągnięciami zarówno w MMA, jak i w brazylijskim jiu-jitsu czy grapplingu. Jego zwycięstwa w turniejach, mistrzostwa Polski i Europy potwierdzają jego wielostronne umiejętności.

Marcin Held

Marcin Held to nie tylko utalentowany zawodnik, ale również postać inspirująca dla młodych adeptów MMA w Polsce. Jego przygoda w sportach walki to historia ciężkiej pracy, determinacji i ciągłego doskonalenia umiejętności. To wszystko uczyniło go jednym z najważniejszych polskich fighterów na arenie międzynarodowej. Jego nadchodzące występy w KSW z pewnością przyciągną uwagę fanów i będą kolejnym etapem fascynującej kariery Marcin Helda.

Marcin Held - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: The Polish Prodigy

Data urodzenia (ile ma lat?): 18 stycznia 1992 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Tychy

Marcin Held - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:28

L:10

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Marcin Held - Newsy