fbpx
Mae Muller eurowizja

Mae Muller

Zawodnik MMA Mae Muller

Biogram

Mae Muller - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Mae Muller - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Mae Muller – Wielka Brytania

Rozpoczęła tworzenie swoich piosenek w wieku 8 lat i uczęszczała do Fine Arts College w Hampstead. W 2007 roku wystąpiła w teledysku do utworu „Grace Kelly” Miki.

Mae Muller – Rodzina

Jej matką jest Nicola Jackson, a ojcem Matt Muller. Rodzice rozwiedli się, gdy miała sześć lat. Dorastała w rodzinie pochodzenia niemieckiego i austriackiego, z silnym związkiem z kulturą żydowską. Jej dziadek ze strony ojca, Robert Muller, przeżył Holocaust i uciekł do Walii, gdy miał 12 lat. Ma jednego starszego brata oraz trzech młodszych przybranych braci.

Mae Muller – Kariera

W 2017 roku, na platformie SoundCloud, opublikowała demo swoich piosenek, które wyprodukował jej przyjaciel w Logic Pro. Zyskała rozpoznawalność dzięki filmom, w których śpiewała na Instagramie, co przyciągnęło uwagę jej menedżera. W lutym 2018 roku wydała pierwszą EPkę „After Hours”, a kilka miesięcy później ukazał się jej drugi minialbum „Frankly”. W tym samym roku podpisała kontrakt z wytwórnią Capitol Records. W 2019 roku wydała swój debiutancki album „Chapter 1” i była supportem na trasie koncertowej LM5: The Tour zespołu Little Mix. W tym samym roku wydała utwór „Therapist”, który wcześniej wykonywała na koncertach, a wraz z jego wydaniem ogłosiła swoją pierwszą trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. W listopadzie 2020 roku wydała swoją trzecią EPkę „No One Else, Not Even You”.

Mae Muller – Sukces

W 2021 roku dołączyła do szwedzkiego kolektywu Neiked i pojawiła się na utworze „Better Days” Polo G, który zadebiutował na 57. pozycji na liście Billboard Hot 100, później zajmując 23. pozycję na szczycie. W 2022 roku została nominowana do nagród MTV Video Music Awards i MTV Europe Music Awards za najlepszy występ w serii Push.

Mae Muller – Eurowizja 2023

9 marca 2023 roku ogłoszono ją reprezentantką Wielkiej Brytanii z utworem „I Wrote a Song” na 67. Konkurs Piosenki Eurowizji organizowany w Liverpoolu[1]. Jej konkursowa piosenka zadebiutowała na UK Singles Chart, będąc pierwszym utworem reprezentującym kraj w konkursie, który znalazł się w Top 40 tego notowania.

Mae Muller – Idole muzyczni

Wśród swoich inspiracji muzycznych wymienia Gwen Stefani, Lily Allen i Florence and the Machine.

Mae Muller - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: Wokalistka

Pseudonim: Mae Muller

Data urodzenia (ile ma lat?): 26.08.1997

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Londyn

Mae Muller - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Mae Muller - Newsy