fbpx
Maciej Jewtuszko

Maciej Jewtuszko

Zawodnik MMA Maciej Jewtuszko

Biogram

Maciej Jewtuszko - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Maciej Jewtuszko - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Maciej Jewtuszko?

Maciej Jewtuszko to niekwestionowana legenda polskiego MMA, urodzony 31 stycznia 1981 roku w Szczecinie. Jego imię kojarzy się z pasją, determinacją i niezaprzeczalnym talentem na arenie mieszanych sztuk walki.

Maciej Jewtuszko – początki kariery

Jewtuszko rozpoczął swoją profesjonalną karierę MMA w 2005 roku w Niemczech, gdzie odniósł zwycięstwo przez poddanie. Kolejne sześć walk wygrał przed czasem, co zapewniło mu kontrakt z amerykańską organizacją WEC w 2010 roku. W swoim debiucie w USA na gali WEC 50, Jewtuszko imponująco pokonał Anthony’ego Njokuani, zdobywając nagrodę za „nokaut wieczoru”.

Maciej Jewtuszko – UFC

Pod koniec 2010 roku WEC została wchłonięta przez UFC, a Jewtuszko stał się jednym z polskich zawodników reprezentujących tę organizację. Po debiucie na gali UFC 127 w Sydney, gdzie zmierzył się z Curtowi Warburtonowi, jego kariera w UFC nie rozwijała się tak, jak oczekiwał. Mimo to, Jewtuszko powrócił do Polski, gdzie podpisał kontrakt z KSW.

Maciej Jewtuszko – KSW

Na polskiej scenie MMA Jewtuszko zapisał się złotymi zgłoskami. Jego zwycięstwo nad Brytyjczykiem Deanem Amasingerem na gali KSW 18 przyniosło mu tytuł „nokaut wieczoru”. Jednak prawdziwym przełomem był pojedynek z Arturowi Sowińskiemu, który miał miejsce na gali KSW 21. Jewtuszko pokonał Sowińskiego w widowiskowy sposób, zdobywając międzynarodowe mistrzostwo w wadze lekkiej.

Maciej Jewtuszko – FEN

Po sukcesach w KSW, Jewtuszko kontynuował swoją karierę, stając do walk w innych organizacjach, takich jak FEN. Choć jego droga nie zawsze była usłana różami, Jewtuszko pozostawał zawsze gotowy na wyzwania.

Maciej Jewtuszko – walki

W styczniu 2024 roku ogłoszono, że walka Jewtuszki pod szyldem KSW 92 będzie jego ostatnim występem w tej organizacji. Rywalem „Irokeza” będzie Marius Žaromskis, również kończący karierę zawodowego zawodnika MMA. To symboliczne starcie stanowi hołd dla Jewtuszki, który przez lata był niekwestionowaną ikoną polskich mieszanych sztuk walki.

Maciej Jewtuszko

Maciej Jewtuszko to więcej niż tylko zawodnik MMA. To legenda, której osiągnięcia, determinacja i pasja na zawsze zapisały się w historii polskiego sportu. Jego niezłomna postawa na arenie walki zainspirowała kolejne pokolenia, czyniąc go prawdziwym mistrzem w sercach fanów sportów walki.

Maciej Jewtuszko - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Irokez

Data urodzenia (ile ma lat?): 1981.01.31

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Polska

Maciej Jewtuszko - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:13

L:5

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Maciej Jewtuszko - Newsy