fbpx
Łukasz Sudolski

Łukasz Sudolski

Zawodnik MMA Łukasz Sudolski

Biogram

Łukasz Sudolski - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Łukasz Sudolski - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Łukasz Sudolski?

Sudolski, urodzony 15 czerwca 1993 roku w Szczecinie, to polski zawodnik MMA oraz BJJ, który w krótkim czasie osiągnął wiele imponujących sukcesów. Jego kariera w MMA i BJJ jest pełna zwycięstw i wyróżnień, a jego historia to prawdziwa inspiracja dla młodych adeptów sportów walki.

Łukasz Sudolski – Początki kariery

Sudolski rozpoczął swoją zawodową karierę w mieszanych sztukach walki 26 stycznia 2013 roku, podczas gali Soul FC. W swojej debiutanckiej walce odniósł zwycięstwo, pokonując Grzegorza Cieplińskiego. Po udanym starcie w MMA, zrobił sobie jednak pięcioletnią przerwę.

Łukasz Sudolski – Babilon MMA

W 2018 roku Sudolski podpisał kontrakt z organizacją Babilon MMA na cztery walki. W trakcie swojego pobytu w Babilon MMA odniósł serię imponujących zwycięstw nad takimi rywalami jak Piotr Grażewicz, Marcin Filipczak, Krzysztof Klepacz i Mateusz Ostrowski. Styczeń 2020 roku był dla Łukasza bardzo ważny, ponieważ stoczył jednorazową walkę dla Fight Exclusive Night, gdzie szybko poddał Chorwata Mario Žgelę.

Łukasz Sudolski – Dana White’s Contender Series

Jeden z najważniejszych momentów w karierze Sudolskiego to udział w programie Dana White’s Contender Series. Występ ten mógł zagwarantować mu kontrakt z największą organizacją MMA na świecie, UFC. Niestety, w walce z doświadczonym Ihorem Potierirze w pierwszej rundzie Sudolski doznał porażki.

Łukasz Sudolski – Pas Mistrzowski

Sudolski powrócił do organizacji Babilon MMA, pokonując Pasternaka jednogłośną decyzją sędziów. 8 lipca 2022 roku na gali Babilon MMA 30 zdobył pas mistrza Babilon MMA w wadze półciężkiej.

Łukasz Sudolski – KSW

Sudolski dołączył do prestiżowej organizacji KSW w grudniu 2022 roku i stał się częścią rosteru wagi półciężkiej. Jego walka na gali KSW 78 przeciwko doświadczonemu Brazylijczykowi, Kleberowi Raimundo Silva, niestety zakończyła się nieoczekiwaną porażką w drugiej rundzie.

Łukasz Sudolski – Kariera MMA

Łukasz Sudolski nadal pozostaje jednym z obiecujących polskich zawodników MMA, mimo trudności w swojej karierze. 16 września 2023 roku zmierzy się z Damianem Piwowarczykiem podczas KSW 86, mając nadzieję na odniesienie kolejnych zwycięstw.

Łukasz Sudolski – Jiu-Jitsu

Sudolski odnosił również sukcesy w brazylijskim jiu-jitsu, zdobywając wiele wyróżnień i medali na różnych zawodach. krajowych i międzynarodowych. Jego umiejętności w BJJ są niezaprzeczalne i stanowią istotny element jego sukcesu w MMA.

Łukasz Sudolski - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Pcheła

Data urodzenia (ile ma lat?): 1993.06.15

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Polska

Łukasz Sudolski - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:10

L:3

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Łukasz Sudolski - Newsy