fbpx
Loreen eurowizja

Loreen

Zawodnik MMA Loreen

Biogram

Loreen - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Loreen - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Loreen – Szwecja

Dzięki swojemu talentowi i osiągnięciom muzycznym, artystka zdobyła wiele nagród, w tym Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego szwedzkiego wykonawcy oraz nagrodę Rockbjörnen.

Loreen – Idol

W 2004 roku wzięła udział w pierwszej edycji szwedzkiego programu Idol (2004), dzięki czemu zyskała rozgłos w kraju. Jednak to jej udział w programie Melodifestivalen 2011 z utworem „My Heart Is Refusing Me” przyniósł jej prawdziwe uznanie. Singiel sprzedał się w ponad 80 tysiącach egzemplarzy, co zaowocowało podwójnym platynowym certyfikatem w Szwecji.

Loreen – 57 Konkurs Piosenki Eurowizji

W kolejnym roku, w 2012, triumfowała w finale Melodifestivalen 2012 z utworem „Euphoria”, co dało jej szansę reprezentowania Szwecji w 57. Konkursie Piosenki Eurowizji. Piosenka odniosła ogromny sukces na całym świecie, a w samej Szwecji była najczęściej kupowanym singlem w 2012 roku, co zaowocowało dziewięcioma platynowymi certyfikatami za sprzedaż ponad 360 tysięcy egzemplarzy.

Loreen – Sukces

W 2012 roku wydała swój debiutancki album studyjny pt. Heal, który również okazał się wielkim sukcesem, sprzedając się w ponad 40 tysiącach egzemplarzy i zdobywając status platynowej płyty. Album znalazł się na 14. miejscu najlepiej sprzedających się albumów w Szwecji.

Loreen – Eurowizja 2023

W 2017 roku wydała drugi album studyjny pt. Ride. W 2023 roku ponownie wystąpiła w programie Melodifestivalen i tym razem zwyciężyła z utworem „Tattoo”. To dało jej możliwość reprezentowania Szwecji w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Loreen - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: Wokalistka

Pseudonim: Loreen

Data urodzenia (ile ma lat?): 16.10.1983

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Akersberga

Loreen - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Loreen - Newsy