fbpx
Kelvin Gastelum

Kelvin Gastelum

Zawodnik MMA Kelvin Gastelum

Biogram

Kelvin Gastelum - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Kelvin Gastelum - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Kelvin Gastelum?

Kelvin Gastelum, amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki. Urodzony 24 października 1991 roku, to postać niezwykle utalentowana i charyzmatyczna. Jego dynamiczny styl walki i zaciętość na ringu uczyniły go jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników w wadze średniej UFC.

Kelvin Gastelum – pochodzenie

Gastelum, pochodzący z meksykańskiego rodowodu, ma korzenie w Obregon w Sonorze. Jego młodość spędził w tej malowniczej miejscowości, zanim osiedlił się w Stanach Zjednoczonych. Tam uczęszczał do Cibola High School i North Idaho College, zdobywając także tytuł stanowy w zapasach.

Kelvin Gastelum – UFC

Gastelum zdobył szeroką rozpoznawalność, zwyciężając w reality show The Ultimate Fighter 17. To zwycięstwo otworzyło mu drzwi do UFC, gdzie początkowo rywalizował w wadze półśredniej. Po zwycięstwie nad Uriahem Hallem w finale TUF 17, ogłosił, że przechodzi do wagi średniej, co stało się nowym rozdziałem w jego karierze.

Kelvin Gastelum – walki

Gastelum pokonał znakomitych przeciwników, takich jak Rick Story, Jake Ellenberger i Johny Hendricks, budując swoją pozycję w UFC. Jednak problemy z utrzymaniem wagi półśredniej zmusiły go do powrotu do wagi średniej. Jego pojedynki z Vitorem Belfortem i Michaelem Bispingiem przyniosły mu nagrody za występy wieczoru, ale walka o mistrzostwo z Robertem Whittakerem w UFC 234 zakończyła się niepowodzeniem z powodu kontuzji Whittakera.

Kelvin Gastelum – Israel Adesanya

W jednym z najbardziej epickich starć w historii UFC, Gastelum zmierzył się z Izraelem Adesanyą o tymczasowe mistrzostwo wagi średniej na UFC 236. Przegrał jednogłośnie, ale pojedynek ten został uznany za Walkę Roku 2019, co podkreślało jego nieustający kunszt i determinację.

Kelvin Gastelum – kontuzje

Gastelum, chociaż utalentowany, nie uniknął kontuzji i problemów poza ringiem. Z walką z Jaredem Cannonierem czy Chrisem Weidmanem przegraną na punkty, doświadczył trudności, ale zawsze wracał silniejszy.

Kelvin Gastelum

Kelvin Gastelum to nie tylko zawodnik – to symbol determinacji i nieustannej gotowości do stawienia czoła wyzwaniom. Jego historia w UFC to esencja walki, zarówno tej na ringu, jak i tej z własnymi ograniczeniami. Jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych wojowników UFC, Gastelum kontynuuje budowanie swojego dziedzictwa w historii mieszanych sztuk walki.

Kelvin Gastelum - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 1991.10.24

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): San Jose, California, Stany Zjednoczone

Kelvin Gastelum - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:18

L:8

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Kelvin Gastelum - Newsy