fbpx
Käärijä eurowizja

Käärijä

Zawodnik MMA Käärijä

Biogram

Käärijä - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Käärijä - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Käärijä – Finlandia

Do 2017 roku Käärijä wydawał muzykę jako niezależny artysta, a następnie podpisał kontrakt z wytwórnią Monsp Records. W 2018 roku wydał EP zatytułowaną „Peliä”, a w 2020 roku ukazał się jego debiutancki album studyjny, „Fantastista”.

Käärijä – Pseudonim

Jego pseudonim artystyczny, który w języku polskim oznacza „obwoluta”, został wymyślony w wyniku żartu między nim a przyjaciółmi, nawiązującym do hazardu, który stanowił powracający motyw w jego twórczości. Käärijä dorastał w Vantaa, w pobliżu Helsinek. Zainteresował się muzyką podczas nauki gry na perkusji.

Käärijä – Zdrowie

W 2014 roku rozpoczął karierę jako producent muzyczny. W tym samym roku jego stan zdrowia pogorszył się z powodu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, co spowodowało, że lekarze musieli usunąć mu całe jelito grube. Później powiedział, że był to punkt zwrotny w jego życiu, który skłonił go do skupienia się głównie na karierze muzycznej.

Käärijä – Eurowizja 2023

26 lutego 2023 roku Käärijä wygrał fińskie eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji, Uuden Musiikin Kilpailu, z utworem „Cha Cha Cha”, zostając tym samym reprezentantem Finlandii w 67. edycji konkursu, która odbędzie się w Liverpoolu.

Käärijä - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: Wokalista

Pseudonim: Käärijä

Data urodzenia (ile ma lat?): 21.10.1993

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Helsinki

Käärijä - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Käärijä - Newsy