fbpx
Joaquim Silva

Joaquim Silva

Zawodnik MMA Joaquim Silva

Biogram

Joaquim Silva - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Joaquim Silva - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Joaquim Silva – kim jest?

Joaquim Silva, brazylijski artysta sztuk walki, jest dobrze znany w świecie mieszanych sztuk walki. Urodzony 5 lutego 1989 roku, Silva obecnie rywalizuje w Ultimate Fighting Championship w wadze lekkiej, gdzie stawia czoła najbardziej utalentowanym zawodnikom swojej dywizji.

Joaquim Silva – biografia

Jego pasja do sztuk walki sięga młodości, gdy zaczął trenować różne dyscypliny. Początkowo skupił się na Muay Thai, boksie i jiu-jitsu, zdobywając niezbędne umiejętności i doświadczenie. W 2009 roku Joaquim Silva zadebiutował w zawodowych mieszanych sztukach walki. Na początku swojej kariery Silva walczył dla różnych regionalnych promocji w Brazylii, gdzie zbudował imponujący rekord 7-0.

Joaquim Silva – The Ultimate Fighter

Jego talent i sukcesy nie umknęły uwadze osób odpowiedzialnych za The Ultimate Fighter, popularny reality show promujący młode talenty MMA. W 2014 roku Silva otrzymał szansę udziału w brazylijskiej edycji programu. Podczas swojego udziału w The Ultimate Fighter Silva pokazał swoje umiejętności i determinację. Wygrał swoją pierwszą walkę w programie przez TKO w trzeciej rundzie przeciwko Carlosowi Costie. Następnie pokonał Ericka da Silvę przez jednogłośną decyzję. Pomimo porażki w półfinale, Silva udowodnił swoją wartość i zdolności.

Joaquim Silva – UFC

Debiut Joaquima Silvy w UFC odbył się 5 września 2015 roku na gali UFC 191, gdzie zmierzył się z Nazareno Malegarie. Silva wygrał tę walkę przez niejednogłośną decyzję, zapewniając sobie pierwsze zwycięstwo w prestiżowej organizacji. W swojej karierze w UFC Joaquim Silva stawił czoła wielu utalentowanym rywalom. Zwycięstwo z Jaredem Gordonem przyniosło mu nagrodę za „Walkę wieczoru”, podczas której zaprezentował widowiskową i nieustępliwą walkę.

Joaquim Silva - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Netto BJJ

Data urodzenia (ile ma lat?): 1989.02.05

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Brazylia

Joaquim Silva - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:12

L:4

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Joaquim Silva - Newsy