fbpx
Jim Miller

Jim Miller

Zawodnik MMA Jim Miller

Biogram

Jim Miller - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Jim Miller - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Jim Miller?

Jim Miller, urodzony 30 sierpnia 1983 roku w Sparta Township, stanie New Jersey, to niekwestionowany weteran i legenda świata mieszanych sztuk walki. Jego imię jest synonimem nie tylko zaciętych walk w oktagonie, ale także rekordów, które trudno będzie pobić.

Jim Miller – początki kariery

Jim, najmłodszy z trzech braci, już w wieku czterech lat zaczął swoją przygodę z walką. Wzrastał w Sparta Township, rozwijając swoje umiejętności w zapasach w szkole średniej i na poziomie kolegialnym w Virginia Tech. Choć na początku nie planował kontynuować kariery w zapasach na uczelni, dołączył do drużyny i szybko zyskał uznanie.

Jim Miller – jiu-jitsu

Nie tylko zapaśnicze umiejętności stanowiły fundament jego kariery; Jim zdobył czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu pod okiem Jamiego Cruza. W 2005 roku rozpoczął treningi MMA w Planet Jiu-Jitsu w Sparcie, New Jersey, razem ze swoim bratem Danem Millerem.

Jim Miller – kariera MMA

Jim Miller zadebiutował zawodowo 19 listopada 2005 roku, a już pierwsze walki były obiecujące. Odnosząc zwycięstwa nad rywalami, szybko dostał szansę na mistrzowski pas. Po imponującym zwycięstwie nad Muhsinem Corbbreyem, Jim w 2008 roku, razem z bratem Danem, podpisał kontrakt z UFC.

Jim Miller – UFC

Jego debiut w organizacji na UFC 89 przyniósł mu zwycięstwo nad Davidem Baronem, co zapewniło mu nagrodę Submission of the Night. Miller kontynuował passę, zastępując nawet Frankiego Edgara w walce z Mattem Wimanem na UFC: Fight for the Troops, gdzie zdobył dodatkową nagrodę Fight of the Night.

Jim Miller – walki

W ciągu kolejnych lat Jim Miller stoczył liczne emocjonujące pojedynki w UFC. W 2010 roku, pokonując Marka Bocka, oraz Gleisona Tibau, zdobył kolejne zwycięstwa, udowadniając swoją wszechstronność. Nie brakowało także trudniejszych chwil, takich jak pojedynek z Bensonem Hendersonem w 2011 roku, gdzie Jim walczył z infekcją nerek i mononukleozą. Mimo porażki, zawsze wracał silniejszy.

Jim Miller – osiągnięcia

Jim Miller, mając na koncie walki z czołowymi zawodnikami, takimi jak Joe Lauzon, czy Anthony Pettis, zyskał uznanie jako niekwestionowany mistrz lekkiej wagi. Jego walka z Donaldem Cerrone w 2022 roku, na UFC 276, była momentem przełomowym. Po zwycięstwie, ustanowił rekord największej liczby zwycięstw w historii UFC – 23.

Jim Miller – życie prywatne

Nie tylko jednak rekordy czynią go wyjątkowym. Jim Miller to także oddany mąż i ojciec czwórki dzieci. Jego życie osobiste stanowi równie ważną część historii tej legendarnej postaci.

Jim Miller

Jim Miller to nie tylko sportowiec, ale także ikona, której kariera pełna jest niezapomnianych chwil i emocji. Jego droga przez świat mieszanych sztuk walki to inspiracja dla młodych adeptów sportu, a każda kolejna walka to powód do podekscytowania dla fanów.

Jim Miller - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: A-10

Data urodzenia (ile ma lat?): 1983.08.30

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Sparta, New Jersey, Stany Zjednoczone

Jim Miller - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:37

L:17

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Jim Miller - Newsy