fbpx
Jakub Wawrzyniak

Jakub Wawrzyniak

Zawodnik MMA Jakub Wawrzyniak

Biogram

Jakub Wawrzyniak - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Jakub Wawrzyniak - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Jakub Wawrzyniak?

Jakub Wawrzyniak, urodzony 7 lipca 1983 roku w Kutnie, to polski piłkarz, który swoją karierę zaczynał jako młody, zapalony zawodnik. Już w wieku 19 lat występował w III-ligowej Sparcie Brodnica, zanim trafił do Ekstraklasy.

Jakub Wawrzyniak – Początek kariery

Jego talent zauważono szybko, a już w sezonie 2002-2003 stał się kluczowym graczem Sparcie Brodnica. Po krótkim epizodzie w Błękitnych Stargard Szczeciński, zdecydował się na debiut w Ekstraklasie w barwach Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Jakub Wawrzyniak – Legia Warszawa

Przełom w karierze nadszedł, gdy 26 czerwca 2007 roku dołączył do Legii Warszawa. Jego umiejętności zwróciły uwagę Panathinaikosu, gdzie rozpoczął przygodę z grecką Super League. Niestety, krótka przygoda zakończyła się skandalem dopingowym, co na pewien czas zahamowało jego karierę.

Jakub Wawrzyniak – sukcesy

Po zawieszeniu w związku z dopingiem, Wawrzyniak powrócił do Legii Warszawa. Stał się kluczowym ogniwem drużyny, co zaowocowało setnym występem ligowym w listopadzie 2012 roku. Jego umiejętności zauważono także poza granicami Polski, co doprowadziło do transferu do rosyjskiego Amkara Perm.

Jakub Wawrzyniak – Lechia Gdańsk

Po przygodzie za granicą, Wawrzyniak powrócił do Polski, podpisując kontrakt z Lechią Gdańsk. Następnie bronił barw GKS Katowice, zanim zdecydował się zakończyć piłkarską karierę w 2019 roku.

Jakub Wawrzyniak – mistrzostwa europy

Wawrzyniak reprezentował Polskę na międzynarodowej scenie, uczestnicząc w mistrzostwach Europy w latach 2008, 2012 i 2016. Jego zaangażowanie w reprezentacji zaczęło się od debiutu przeciwko Zjednoczonym Emiratom Arabskim w 2006 roku.

Jakub Wawrzyniak – życie prywatne

Poza boiskiem, Wawrzyniak jest także mężem i ojcem. Z żoną Karoliną ma dwójkę dzieci, Oliwię i Antoniego.

Jakub Wawrzyniak - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: Clout MMA

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 7 lipca 1983 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Kutno, Polska

Jakub Wawrzyniak - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:1

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Jakub Wawrzyniak - Newsy