fbpx
Henry Fadipe

Henry Fadipe

Zawodnik MMA Henry Fadipe

Biogram

Henry Fadipe - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Henry Fadipe - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Henry Fadipe?

Henry Fadipe to niezwykły zawodnik mieszanych sztuk walki o nigeryjsko-irlandzkich korzeniach. Jego kariera w MMA jest pełna sukcesów i fascynujących momentów. Zdobył tytuł mistrza południowoafrykańskiej federacji EFC w wadze półśredniej i obecnie reprezentuje polską organizację KSW. Jest również autorem pierwszego poddania peruwiańskim krawatem w historii KSW.

Henry Fadipe – biografia

Henry urodził się w Lagos w Nigerii, ale w wieku 11 lat przeprowadził się z rodziną do Dublina w Irlandii. Tam musiał stawić czoła trudnościom związanym z byciem jednym z niewielu czarnoskórych uczniów w szkole średniej. Często był atakowany i prześladowany przez rówieśników, co skłoniło go do zainteresowania się sztukami walki jako formą samoobrony. Zapisując się na boks i karate, Henry zaczął rozwijać swoje umiejętności.

Henry Fadipe – kariera MMA

Kariera Henry’ego w MMA rozpoczęła się od walk amatorskich, w których odnosił imponujące zwycięstwa przez nokaut. Następnie zadebiutował jako zawodowy zawodnik 28 listopada 2010 roku na gali Battlezone Fighting Championships 1, gdzie wygrał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.

Henry Fadipe – EFC

W 2013 roku podpisał kontrakt z prestiżową południowoafrykańską organizacją Extreme Fighting Championship (EFC), gdzie zdobył pas mistrzowski w wadze półśredniej. Jego talent i determinacja przyciągnęły uwagę fanów i ekspertów MMA. Niestety, utracił tytuł w kolejnej walce, ale po krótkiej przerwie powrócił do ringu i odniósł kolejne zwycięstwa.

Henry Fadipe – BAMMMA

Henry Fadipe zawalczył także dla innych organizacji, takich jak BAMMA i Clan Wars, gdzie również pozostawił swoje piętno. Zdobył pas mistrzowski federacji Cage Legacy w wadze średniej i zapisał się w historii KSW jako pierwszy zawodnik, który poddał rywala peruwiańskim krawatem.

Henry Fadipe – kariera

Jego kariera była pełna wzlotów i upadków, ale Henry nieustannie udowadnia swoją siłę i determinację. Jego techniki walki i umiejętności poddawania przeciwników są niezwykłe. Zdobył uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Henry Fadipe - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Herculeez

Data urodzenia (ile ma lat?): 4 września 1991 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Lagos, Nigeria

Henry Fadipe - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:14

L:12

D:1

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Henry Fadipe - Newsy