fbpx
Gustaph eurowizja

Gustaph

Zawodnik MMA Gustaph

Biogram

Gustaph - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Gustaph - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Gustaph – Belgia

W wieku 13 lat zaczął tworzyć muzykę, a już w wieku 17 lat podpisał swój pierwszy kontrakt z wytwórnią muzyczną. Uczęszczał do akademii śpiewu Muziek-Woord-Dans w Heist-op-den-Berg podczas nauki w szkole średniej, a jego kariera rozwinęła się, gdy studiował w Konserwatorium Królewskim w Gandawie. Na początku używał pseudonimu „Steffen”, a w 2000 roku wydał swój debiutancki singiel „Gonna Lose You”, który osiągnął 22. miejsce na flandryjskiej liście przebojów Ultratop 50 Singles. Rok później wygrał nagrodę dla najlepszego debiutanta w plebiscycie Radio 2 Summer hit. Jego drugi singiel, „Sweetest Thing”, nie odniósł już takiego sukcesu, co skłoniło go do pisania, komponowania i produkowania muzyki dla innych artystów.

Gustaph – orientacja

Wypowiedział się także na temat początków swojej kariery, mówiąc o problemach z upublicznieniem swojego homoseksualizmu i dostosowaniu swojego stylu do ówczesnych trendów muzycznych.

Gustaph – Kariera

Nadal aktywnie działał na scenie, często jako pianista lub wokalista wspierający dla innych artystów, takich jak Natalia, Truus Druyts, Lady Linn, Mama’s Jasje, Willy Sommers i raper Krewcial, a także dla zespołów Zap Mama i Moiano. W 2008 roku rozpoczął karierę solową pod obecnym pseudonimem artystycznym. W 2012 roku dołączył do zespołu Hercules & Love Affair jako wokalista i pisarz tekstów. Odszedł z zespołu w 2018 roku. Jest również nauczycielem w akademii muzycznej Hogeschool w Gandawie, nauczając gatunków pop i jazz.

Gustaph – Eurowizja 2023

W 2016 roku został zaproszony przez flamandzkiego nadawcę Vlaamse Radio- en Televisieomroep (VRT) do udziału w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2017, ale nie mógł w nich wystąpić z powodu problemów z harmonogramem. W 2018 roku wystąpił jako chórzysta podczas występu reprezentantki kraju Sennek, a w 2021 roku wspierał zespół Hooverphonic. W 2023 roku wziął udział w krajowych eliminacjach do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji z dwiema piosenkami: „Because of You” i „The Nail”. W finale wybrał piosenkę „Because of You”, z którą zwyciężył 14 stycznia 2023 roku, zdobywając tym samym prawo do reprezentowania Belgii w konkursie.

Gustaph - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: Wokalista

Pseudonim: Gustaph

Data urodzenia (ile ma lat?): 05.07.1980

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Leuven

Gustaph - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Gustaph - Newsy